Zvýšíme mu kapesné. Další banka láká na dětský účet

Petr Kučera | 9. 9. 2019 14:20

Česká spořitelna přispěje dětem na kapesné, pokud jim rodiče založí účet a pošlou na něj během půl roku aspoň 300 korun. Akce potrvá při sjednání nového dětského účtu do 15. října a lze ji využít do 15. narozenin dítěte.

Podmínkou je, aby rodiče poslali na dětský účet v měsíci jeho založení a v každém z následujících pěti kalendářních měsíců pravidelně aspoň 50 korun. Pak spořitelna pokaždé přidá dalších 50 korun. Celkem tak banka může přispět až 300 korunami.

Založení a vedení dětského účtu v České spořitelně je zdarma, oproti „dospělému účtu“ u něj banka zrušila i poplatky za převody eur v rámci EU (takzvané SEPA platby). Zadarmo jsou i výběry hotovosti z bankomatů skupiny Erste včetně zahraničí – kromě Česka jde o Slovensko, Rakousko, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko a Chorvatsko.

Od osmi let věku můžou děti dostat vlastní platební kartu. Nelze s ní utratit víc, než mají na účtu. Limity předem nastaví rodiče, ty také dostávají informaci o každé platbě prostřednictvím aplikace George.

Dětský účet v České spořitelně může založit rodič nebo jiný zákonný zástupce nezávisle na tom, zda on sám je klientem banky. Na pobočku nemusí přijít s dítětem osobně, stačí mít s sebou rodný list.

Tipy pro lovce odměn

Přinášíme vám denně aktualizovaný přehled slev, bonusů a časově omezených akčních nabídek u běžných a spořicích účtů, zajištění na stáří, kreditních karet, překlenovacích úvěrů, stavebního spoření, hypoték a úvěrů. Stačí si vybrat. 

Akce, slevy, bonusy!

Na dvojnásobný příspěvek ke kapesnému láká už od června konkurenční ČSOB. Dětem, kterým rodiče do konce září založí Plus Konto, pošle každý měsíc na účet 100 korun jako příspěvek na kapesné. Dostávat ho můžou půl roku, celkem si tak lze polepšit až o 600 korun.

Podmínkou pro získání příspěvku od ČSOB je používání platební karty. Stačí, aby ji dítě aspoň jednou v každém měsíci použilo k platbě v obchodě nebo k výběru z bankomatu. Akce platí pro všechny děti ve věku od osmi až do nedovršených 18 let. Plus Konto je do 26 let zdarma. Součástí akce je možnost bezplatně si vybrat na platební kartu i obrázek podle vlastního přání (služba nazvaná Image karta).

Až do konce listopadu lze stejnou akci využít v Poštovní spořitelně, spadající pod ČSOB. A jestliže z účtu do tří měsíců od jeho založení odejde aspoň pět plateb přes internetové bankovnictví či smartbanking, slibuje Poštovní spořitelna i „stylový fitness náramek“.

Také pro založení dětského účtu v ČSOB stačí, když rodič nebo zákonný zástupce přijde s rodným listem dítěte.

Líbil se vám článek

+4
Ano
Ne

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK