Stavební spořitelna láká seniory. Novinka je výhodná

Jiří Hovorka | 14. 10. 2019 15:43 | 4 komentáře

Wüstenrot má nové stavební spoření pro lidi od 55 let. Jde o výhodnou nabídku, protože je bez poplatku za sjednání a s roční úrokovou sazbou 1,2 procenta. 

Smlouvu lze v uzavřít s cílovou částkou 200 nebo 500 tisíc korun. A aby byla platná, je na ni nutné do čtyř měsíců vložit minimálně dva, respektive pět tisíc korun podle zvolené cílové částky.

Srovnejte si to s námi

Podle kalkulačky na webu Stavebky.cz čistá efektivní úroková sazba po započtení poplatku za měsíční vedení (27 Kč), daně z výnosů, státní podpory a zhodnocení činí 3,67 procenta. To je zhruba stejně jako dává momentálně nejvýhodnější akční nabídka stvebního spoření pro dospělé od Raiffeisen stavební spořitelny.

Wüstenrot lidi od 55 let výše láká také na zrušení poplatku za případné předčasné vypovězení smlouvy. Stavební spořitelna tento poplatek bude odpouštět po dvou letech spoření. Lidé, kteří by smlouvu vypověděli předčasně, tak sice přijdou o státní podporu, ale ušetří 0,9 procenta z cílové částky, které jinak Wüstenrot účtuje.

Pro srovnání: u Raiffeisen a v Modré pyramidě je to rovné procento, u Lišky 0,5 procenta. Buřinka tento poplatek nevybírá u smluv uzavřených po začátku letošního dubna, u dříve uzavřených smluv vybírá procento.

Z konkurence už nabízí speciální produkt pro stejnou věkovou skupinu Modrá pyramida pod názvem Pohoda. (Opravili jsme původní chybnou informaci, že konkurence momentálně tarif pro seniory nenabízí.)

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Líbil se vám článek

+49
Ano
Ne

Diskuze

22. 10. 2019  |  12:58  |  Petr Kučera, Peníze.cz

Citace - JK / 16.10.2019 11:49

Akční nabídka Wustenrotu je pro klienty ve věku 24-55 let, píšete nesmysly.
Děkujeme za upozornění, opravili jsme.

19. 10. 2019  |  19:53  |  Jiří Hovorka

Já to hledal a nenašel. Máte odkaz?

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK