Liška zvyšuje úrok na stavebním spoření. Porazím inflaci, láká

pk | 15. 5. 2019 14:20

Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) začne 17. května nabízet nový tarif AktivPlus. Proti dosavadní nabídce je úrok vyšší o 0,2 procentního bodu. Nejvyšší výnos se tak může přiblížit čtyřem procentům – samozřejmě hlavně díky státní podpoře.

„Maximální možný výnos nového tarifu bude 3,8 %. To je sazba při ideální měsíčním vkladu, započtení nejvyšší možné státní podpory a využití aktuální poplatkové slevy při uzavření smlouvy, tato sazba již zahrnuje i všechny ostatní náklady klienta,“ upřesňuje člen představenstva ČMSS Jochen Maier. Bez současné akce s nulovými poplatky za uzavření dosahuje výnos 3,4 %.

Srovnání stavebka

Když potřebujete někam uložit peníze, nechcete je riskovat a chcete aby aspoň trošku vydělaly. Když potřebujete zašít peníze sami před sebou. Když tušíte, že si časem budete chtít vzít na úpravy bytu úvěr ze stavebního spoření. Zkrátka když z jakéhokoli důvodu chcete stavební spoření, nechejte si napřed srovnat nabídky:

Nový tarif AktivPlus nahrazuje dosavadní tarif Aktiv. Zachovává stejnou skladbu úročení, tedy základní sazbu a bonus. Zatímco u předchozího tarifu bylo úročení stanoveno na 0,5 procenta základní sazby a 0,5 bonusové, u nového tarifu bude sazba činit 0,6 plus 0,6 procenta.

„Rozdělení sazby na základní a bonusovou nám dává možnost udržet na atraktivní úrovni i budoucí sazbu řádného úvěru. Ta bude u nového tarifu stanovena na 3,6 %,“ říká k tomu Jochen Maier.

Jako jediné z produktů, na které se vztahuje státní systém pojištění vkladů, stavební spoření dlouhodobě poráží inflaci. Ta se v poslední době meziročně pohybuje kolem 2,5 %, držet krok s ní můžou jenom nejlepší termínované vklady. Garanci 0,5 % nad růst cen nabízejí i nové státní protiinflační dluhopisy.

Už jste to dneska četli? 

Ještě lepší spořicí účet. Nejvyšší úrok dá Trinity Bank nováčkům

Líbil se vám článek

0
Ano
Ne

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK