Ministerstvo financí otevře. Uvidíte ministryni i vzácné bankovky

jih | 12. 9. 2019 10:09 | 1 komentář

Ministerstvo financí se v sobotu 28. září mezi devátou hodinou ranní a čtvrtou hodinou odpolední otevře pro veřejnost. Historicky se tak stane teprve potřetí, v obou dosud konaných dnech otevřených dveří byl zájem veřejnosti výrazně vyšší než kapacita prohlídek.

I z tohoto důvodu budou mít letos návštěvníci možnost sjednat si rezervaci na komentovanou prohlídku předem. Prvních šest prohlídek startujících v časech 9:00, 9:10, 9:20, 9:30, 9:40 a 9:50 je tak pouze pro návštěvníky s potvrzenou rezervací.

„Na tyto prohlídky se závazně rezervujte na emailu dod@mfcr.cz, rezervace bude potvrzena prvním 180 návštěvníkům. Na ostatní prohlídky je vstup bez rezervace, avšak pouze do naplnění příslušných kapacit komentovaných prohlídek,“ říká Michal Žurovec, mluvčí ministerstva financí.

Řežeme náklady!

Účty za telefon, elektřina, plyn. Neplatíte zbytečně moc? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

Návštěvníci uvidí historické prostory bývalého kláštera bosých karmelitánek z roku 1655 i moderní trakt z roku 1928 podle architektů Františka Roitha a Karla Pecánka. Zpřístupněna bude pracovna ministryně i hlavní zasedací místnost pro tiskové konference, kašna se stěnou z krápníkových zkamenělin či bývalá pracovna abatyše s unikátním malovaným kazetovým stropem.

Řádové sestry otevřou i přilehlý kostel Sv. Josefa. Ten je společně s bývalým klášterem bosých karmelitánek stavebně úzce propojen s prvorepublikovou budovou úřadu, čímž vytváří svérázný labyrint chodeb, tolik typický právě pro malostranskou budovu ministerstva.

V rámci doprovodného programu budou mít návštěvníci možnost setkat se s ministryní financí Alenou Schillerovou, odbornými náměstky a řediteli organizací podřízených ministerstvu. V přilehlých Vojanových sadech se veřejnost seznámí se cvičenými psy Celní správy z výcvikového centra v Heřmanicích, zabavenými padělky a pašovaným zbožím nebo instruktory sebeobrany.

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových předvede kuriózní předměty propadlé do vlastnictví státu z trestné činnosti či odúmrtě a seznámí návštěvníky s možností účastnit se on-line aukcí také o nepotřebné nemovitosti či auta.

Na komentované výstavě Státní tiskárny cenin uvidí návštěvníci vzácné bankovky, jakými se u nás platilo například za první republiky. Dětem se bude věnovat plyšový maskot Finanční správy Finfo v životní velikosti a pro odlehčení jsou součástí programu soutěže a kvízy.

Líbil se vám článek

+1
Ano
Ne

Diskuze

12. 9. 2019  |  13:03  |  xxx

Nezapomente si vzit Jar na odmasteni pani ministryne.

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK