Kde se v Česku žije nejlíp a kde nejhůř? Nové porovnání

pk | 13. 8. 2019 09:45 | 1 komentář

Nejvyšší kvalitu života mají – stejně jako před rokem – lidé v Říčanech u Prahy. Naopak nejhůř opět skončila Orlová v Moravskoslezském kraji. Vyplývá to z druhého ročníku Indexu kvality života sestavovaného projektem Obce v datech a konzultační společností Deloitte. Výsledky zveřejnil web Aktuálně.cz.

Oproti loňsku si nejvíc polepšila Přelouč v Pardubickém kraji, naopak nejprudší propad zaznamenal Železný Brod v Libereckém kraji.

Index porovnává 206 tuzemských obcí s rozšířenou působností. Zahrnuje 29 ukazatelů vypovídající o úrovni zdraví, dostupnosti zdravotní péče, životním prostředí, materiálních podmínkách (práce, bydlení a vzdělání), dostatečnosti služeb a také o vztazích mezi lidmi (například ve formě existence místních spolků).

Líbil se vám článek

-1
Ne
Ano

Diskuze

14. 8. 2019  |  08:01  |  Bergi

Tabulka je naprostý nesmysl, Ostrava má kvalitu životního prostředí lepší než Havířov a podobnou jako Frýdek Místek? To psal ignorant, který tam v životě nebyl. Ostrava má životní prostředí 10 x horší než Frýdek Místek a taktéž lékařské služby jsou ve Frýdku mnohem lepší, v Ostravě bydlím a ve Frýdku pracuji, to je nebetyčný rozdíl, horší než Ostrava už je fakt jen Orlová a Karviná je na tom stejně jako Ostrava, prostě katastrofa.

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK