Spořicí účet s 2 % bez podmínek nabídne druhá banka

pk | 17. 7. 2019 15:25 | 6 komentářů

Jestli chcete zůstat v obraze, přečtěte si radši novější verzi zprávy.

Banka Creditas začne v pondělí 22. července nabízet spořicí účet s úrokem dvě procenta ročně. Po Monetě se tak stane druhou, jejíž sazba bude začínat dvojkou. 

Creditas oznámila klientům, že půjde o nový produkt nazvaný Spořicí účet +. Bude dostupný pro stávající i nové klienty. Jediným omezením je výše vkladu: Dvěma procenty se zhodnotí jen část do 1,5 milionu korun, zatímco nad tuto hranici jenom 1,1 % (i to je ale solidní úrok v porovnání s konkurencí).

Na svém dosavadním Spořicím účtu (bez znaménka plus za názvem) nabízí Creditas sazbu 1,1 % pro část vkladu do 750 tisíc korun, část nad tuto hranici pak úročí 1,3 %. Tím patří k několika málo výjimkám, které vyšší vklady netrestají.

Dosavadní majitelé Spořicího účtu si můžou bez omezení založit i nový Spořicí účet + a souběžně využívat oba produkty, potvrdila banka.

Před pár týdny zvýšila úrok Moneta Money Bank. Dvě procenta na spořicím účtu dává na část vkladu do jednoho milionu korun, případné peníze nad touto hranicí jsou úročené úrokem 0,5 procenta. Podmínkou je založení online. Banka Wüstenrot nově nabízí 1,7 procenta bez omezení výše vkladu, ale jenom po dobu dvanácti měsíců od založení prvního spořicího účtu - tedy pouze pro nové klienty. Expobank dává 1,6 procenta bez omezení pro dosavadní i nové klienty, a to na libovolně vysoký vklad. Její nabídka je výjimečná tím, že nejde o spořicí, ale běžný účet (s názvem Neo účet).

Trinity Bank pak u nově založených spořicích účtů nabízí 1,58 procenta. Se spořicím účtem Hello Bank a běžným účtem aplikace Richee (od Creditas) dosáhnete na 1,5 procenta. V obou případech jenom na vklady do 300 tisíc korun. Zatímco Richee pak zbývající část úročí aspoň 0,5 %, Hello Bank už vůbec.

Některé další banky pak lákají na ještě vyšší úrok, ale jenom dočasně a jenom pro někoho:

Raiffeisenbank nabízí nováčkům tři procenta, ale jenom na šest měsíců a při splnění komplikovaných podmínek (založení běžného účtu, který není automaticky bez poplatků). 

Tři procenta figurují i v nové kampani ČSOB na podporu produktu nazvaného Duo Profit. Jde ale o kombinaci spořicího účtu a investice do podílového fondu. Minimální výše investice přitom dosahuje 30 000 korun. Na spořicí účet pak může klient uložit maximálně tolik, kolik dal do fondů.

Dvě procenta vyzdvihuje kampaň ING Bank, ale jenom na šest měsíců a na nové vklady. 

Podrobnější přehled nejlepších spořicích účtů najdete v samostatném článku.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Líbil se vám článek

+15
Ne
Ano

Diskuze

18. 7. 2019  |  10:15  |  Zdenek

Asi lákají nové klienty, jinak si to lze těžko vysvětlit. U Monety je podmínka založení účtu chytrý ...Celý text

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK