Sociální dávky přehledně. Piráti spustili nového průvodce

jih | 12. 6. 2019 11:02
Sociální dávky přehledně. Piráti spustili nového průvodce

Piráti spustili novou webovou aplikaci, která jednoduše zobrazuje systém sociální podpory. Na adrese socialnisystem.cz si  může každý ověřit, zda má nárok na sociální dávky a případně na jaké.

Stačí podle předdefinovaných políček – například zda máte dítě, jste samoživitel, důchodce, máte problém s úhradami nájmu – specifikovat vaši životní situaci a dozvíte se, na které dávky můžete dosáhnout. Ty jsou zároveň rovnou popsány a stáhnout si můžete i formulář, přes který o dávky požádáte.

Piráti web vytvořili i pro své poslance, aby se ve složitém systému dobře orientovali i oni a mohli tak navrhnout změny v systému. „Cílem je zjednodušení dávek a důstojný život pro ty, kdo nemohou pracovat, ale zároveň takový systém, v němž se vyplatí chodit do práce,“ říká pirátská poslankyně Olga Richterová, která je například místopředsedkyní výboru pro sociální politiku.

Piráti na novém webu také rovnou zveřejnili své návrhy na změny u jednotlivých dávek. Například u rodičovské navrhují, aby po zvýšení na 300 tisíc korun, ke kterému má dojít od začátku příštího roku, byl příspěvek pravidelně valorizován podle předem daného schématu.

Už jste to četli? Jak dosáhnout na vyšší rodičovský příspěvek? Projděte si, co udělat

Líbil se vám článek

+3
Ne
Ano

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK