Komerční banka varuje před podvodnými e-maily

jih | 11. 9. 2019 10:25 aktualizováno 11:27

Komerční banka varuje před podvodnými e-maily, které nyní nacházejí někteří její klienti ve svých e-mailových schránkách. Zpráva se snaží z klientů přes přesměrování na falešnou přihlašovací stránku získat přístupy k účtům.

„Na odkazy v e-mailu neklikejte a nezadávejte vaše přihlašovací údaje! Komerční banka tento typ informací po klientech nikdy nevyžaduje,“ varuje banka.

„Doporučujeme vám neotevírat žádné emaily z neznámého zdroje, neklikat na neznámé odkazy v nich uvedené a nevyplňovat přihlašovací údaje včetně vkládání vašeho certifikátu pro internetové bankovnictví,“ pokračuje KB.

Klientům, kteří na podvodný e-mail reagovali, banka radí neprodleně kontaktovat klientskou linku internetového bankovnictví na čísle 955 551 552 nebo napsat e-mail na mojebanka@kb.cz.

Ukázka podvodného e-mailu

Ukázka podvodného e-mailu. Zdroj: KB

Jde o klasickou ukázku takzvaného phishingu, což je velmi rozšířený druh podvodů. Naposledy před ním varovala v pondělí Fio banka. Na Facebooku je nyní reklama, která funguje stejně jako e-maily, před kterými varuje KB. I reklama láká na falešnou přihlašovací stránku. Těm, kteří na ní své přihlašovací údaje zadali, volají podvodníci jménem Fio banky a chtějí po nich potvrzovací kódy pro platby z SMS.

Líbil se vám článek

+2
Ano
Ne

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK