Majetek v podílových fondech poprvé překonal půl bilionu korun

pk | 15. 5. 2019 11:45

Investice domácností a institucí do domácích a zahraničních fondů kolektivního investování nabízených v České republice dosáhly ke konci prvního čtvrtletí výše 511,10 miliard korun. Oznámila to Asociace pro kapitálový trh (AKAT).

„Od začátku letošního roku narostl majetek ve fondech kolektivního investování o více než 38 miliard korun, čímž poprvé překonal hranici půl bilionu korun,“ říká výkonná ředitelka asociace Jana Brodani.

Celkem 70 procent majetku drží fyzické osoby, 30 procent pak právnické osoby. Nejvíc peněz připadá na smíšené fondy (180,8 mld. Kč), dluhopisové (127,2 mld. Kč) a akciové (111,8 mld. Kč).

Mezi pět největších zprostředkovatelů domácích a zahraničních fondů kolektivního investování v České republice patří Česká spořitelna (135 mld. Kč), ČSOB Asset Management jako distributor (82,6 mld. Kč), Komerční banka (62,1 mld. Kč), Conseq Investment Management (40,9 mld. Kč) a ČSOB Asset Management (39,2 mld. Kč).

Investice do podílových fondů

Majetek investovaný do podílových fondů.

„Vývoj v prvním kvartále nadále potvrzuje postupné dlouhodobé navyšování podílu investic do podílových fondů na celkovém majetku domácností. Ačkoliv se světová ekonomika zjevně nachází již za vrcholem konjuktury, optimismus evidentně stále přetrvává, o čemž svědčí i pozitivní vývoj na kapitálových trzích. Potěšující je i přetrvávající trend nárůstu podílu pravidelných investic na nových prostředcích,“ říká předseda AKAT Martin Řezáč.

Celkový objem majetku svěřený správcům aktiv v České republice nebo jejich prostřednictvím správcům aktiv v zahraničí dosáhl ke konci března 1,429 bilionu korun.

Líbil se vám článek

0
Ano
Ne

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK