Air Bank spouští investice, na výběr má šest fondů

pk | 15. 5. 2019 10:00 aktualizováno 11:00 | 1 komentář

Air Bank rozšiřuje nabídku o investování do podílových fondů. Novou službu spouští ode dneška v pilotním režimu pro vybranou skupinu klientů, kteří o investování projevili zájem už v minulosti. Brzy – zatím bez konkrétního termínu – ale umožní investice všem.

„Klientům nejprve nabídneme jednorázové investice do šesti různých podílových fondů od společností Conseq a Generali Investments CEE. Investovat mohou jednoduše přímo prostřednictvím svého internetového bankovnictví,“ říká mluvčí banky Jana Karasová.

Až do konce letošního roku bude investování v Air Bank bez vstupních poplatků. Od příštího roku pak ceník počítá s poplatkem za nákup podílových listů, a to 1 % z investované částky u dluhopisových fondů, 1,5 % u smíšených fondů a 2 % u akciových. 

Investovat a šetřit!

Jasně, nachystat se na stáří. Dobře si vychovat hodně šikovných dětí, pořídit si byt, aby se nemusel platit nájem, a zahrádku, aby si člověk sám vypěstoval lacino dobroty.

Ale k tomu pořád investovat a šetřit.

Rádi poradíme s výběrem a pomůžeme porovnat. U vybraných podílových fondů neplatíte vstupní poplatek.

„Už několik let nabízíme vedle úročeného spořicího účtu také úročený běžný účet. Díky tomu u nás mohou lidé zhodnocovat i peníze, které potřebují k běžným nákupům a útratám. S pomocí investic do podílových fondů mohou naopak zhodnocovat peníze, které nebudou nějakou dobu potřebovat vůbec. A to při akceptování určitého rizika za potenciálně vyšší výnos, než jaký dnes nabízí spořicí účty,“ dodává Filip Zavřel, vedoucí Oddělení každodenních služeb Air Bank.

Od loňského podzimu nabízí jednoduché investování prostřednictvím mobilního bankovnictví také Equa bank, další z mladších bank na tuzemském trhu. „Dosud s námi investovalo téměř 2800 klientů, kteří drží fondy za 200 milionů korun," upřesňuje aktuální čísla mluvčí Markéta Dvořáčková. Víc než třetinu tvoří drobní investoři, kteří využili možnost, že při každé platbě kartou současně nastřádají malou částku do fondu. Equa považuje za výhodu, že má na výběr 32 korunových fondů od tří globálních společností.

Vlastní podílové fondy nabízí od loňského podzimu i Fio banka, která se už dřív specializovala na samostatné obchodování na akciových trzích. (O plánech Fio investiční společnosti jste si mohli přečíst v našem rozhovoru.)

Líbil se vám článek

+5
Ano
Ne

Diskuze

20. 5. 2019  |  14:19  |  Richard

Jaké jsou vaše zkušenosti s investováním do fondů u Equa bank?

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK