Alza prohrála soud s Heurekou. Má se omluvit

pk | 12. 8. 2019 17:30 | 3 komentáře

Největší tuzemský e-shop Alza.cz prohrál u Městského soudu v Praze spor s nákupním rádcem Heureka.cz. O zatím nepravomocném rozhodnutí píše deník E15. Alza se vůči němu odvolala.

Spor začal v roce 2015, kdy skupina Rockaway s podporou trojice miliardářů koupila jak Heureku (největší srovnávač cen, obsahující i recenze na e-shopy), tak Mall.cz (dvojku mezi internetovými obchody právě po Alze).

Alza pak z Heureky nejenom odešla, ale spustila i web BezHeureky.cz. Na něm varovala ostatní e-shopy před spoluprací s Heurekou, protože prý není nezávislá. A vyzývala je, ať srovnávač také opustí.

Městský soud v Praze teď rozhodl, že Alza se musí nejen vzdát domény BezHeureky.cz, ale také upustit od tvrzení, že Heureka je pro internetové obchody riziková či nevýhodná. Alza se navíc musí Heurece omluvit.

Soud konstatoval, že Alza samozřejmě měla právo srovnávač opustit, neměla k tomu ale vyzývat ostatní. Soud připomněl, že Heureka a Mall měly stejného vlastníka (Naspers) už před převzetím ze strany Rockaway a miliardářského tria.

Líbil se vám článek

+1
Ne
Ano

Diskuze

14. 8. 2019  |  11:05  |  Michal

Dvakrát mi Alza na Kladně vnutila příplatek na okamžitou výměnu zboží v případě že bude zboží rozbité. A ano bylo rozbité. Set top box a chytré hodinky. Ať jdou do pr....

14. 8. 2019  |  10:32  |  standa

alza ať se taky koukne sama na sebe jejich reklamní triky a malými písmeny o bližších informaci o akcích .např. reklama v TV o dárcích o vánocích až 8000kč a nikde nebyla zmínka o tom že se musíte před nákupem registrovat .tak ať se podvodnici s alzy podívají jak lžou sami

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK