Pozor na e-shop SkvěléŠaty.cz, firma už nesmí prodávat

pk | 9. 8. 2019 10:45

Společnosti Elkan Group, která provozuje e-shop s dámským oblečením SkveleSaty.cz, zrušil úřad začátkem srpna živnostenské oprávnění. „To znamená, že už nesmí legálně prodávat zboží koncovým zákazníkům. Nákupem zde se spotřebitelé vystavují riziku,“ říká Eduarda Hekšová, ředitelka spotřebitelské organizace dTest.

Živnostenský úřad v Bohumíně ke zrušení oprávnění přistoupil proto, že společnost opakovaně porušovala práva spotřebitelů při internetových nákupech. „Na společnost Elkan Group jsme od roku 2017 obdrželi celkem 139 stížností, takže rozhodnutí o zrušení živnostenského oprávnění vítáme,“ upřesňuje Hekšová.

„Spotřebitelé si stěžovali především na nedodání zboží, dodání jiného zboží nebo nevrácení peněz při odstoupení od smlouvy. Důrazně proto spotřebitelům doporučujeme, aby se e-shopu vyhnuli, jinak se může stát, že za své peníze nic nedostanou,“ dodává šéfka dTestu.

Pokud už lidé něco na e-shopu zakoupili, zůstávají jim záruka i další práva, takže společnost by dál měla řešit zákonné požadavky spotřebitelů z uzavřených kupních smluv.

Líbil se vám článek

+3
Ne
Ano

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK