dTest organizuje hromadný přechod na vytápění peletami

pk | 9. 10. 2019 13:40

Spotřebitelská organizace dTest spustila registraci do hromadného nákupu kamen na pelety a dřevěných pelet.

Míří především na lidi, kteří vytápějí jednotlivé místnosti takzvanými lokálními topeništi – tedy třeba i chataře a chalupáře, kteří obvykle nedosáhnou na státní dotace podporující přechod na ekologičtější řešení vytápění.

„Smyslem je dojednat výhodnější ceny pro pořízení pelet a peletových kamen se vzduchovým výměníkem, které budou menší zátěží pro ovzduší než například kamna na uhlí a brikety,“ říká Eduarda Hekšová, ředitelka organizace dTest.

„Peletová kamna mají navíc řadu praktických výhod – vyšší výhřevnost, automatické elektrické zapalování, regulované hoření. A díky automatickému podavači stačí doplňovat palivo méně často,“ dodává Hekšová.

Časopis dTest nedávno provedl nezávislé testy peletových kamen i dřevěných pelet. Osm z deseti testovaných dřevěných pelet získalo dobré celkové hodnocení. Sdružení teď osloví jejich výrobce a distributory, aby nabídli spotřebitelům co nejvýhodnější cenu při hromadném nákupu. Zájemci si mohou vybrat, zda chtějí pouze kamna, jenom pelety, nebo obojí.

Líbil se vám článek

+2
Ano
Ne

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK