Cyrrus získal licenci depozitáře fondu kvalifikovaných investorů

pk | 9. 10. 2019 12:05

Společnost Cyrrus získala licenci depozitáře fondu kvalifikovaných investorů. Bude tak opatrovat majetek těchto fondů a kontrolovat, jestli fungují správně a dodržují zákonné předpisy. Službu začne v ostrém provozu nabízet od ledna 2020.

Cyrrus je teprve druhým obchodníkem s cennými papíry na českém trhu, který takovou licenci získal. Tím prvním byla společnost RSJ Custody. Mají ji také čtyři banky: Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka a UniCredit.

„Náš plán je oslovit fondy kvalifikovaných investorů všech investičních společností působících v České republice,“ říká Marek Hatlapatka, ředitel společnosti Cyrrus.

Fondy kvalifikovaných investorů jsou určeny pouze zkušeným investorům, kteří disponují kapitálem v určité výši. „Oproti podílovým fondům mají širší investiční možnosti, a proto mohou nabídnout různé specifické investice v oblasti cenných papírů, nemovitostí, pohledávek a podobně,“ dodává Hatlapatka.

Cyrrus funguje od roku 1998. Je licencovaným obchodníkem s cennými papíry a jednou z největších makléřských společností v České republice. Spravuje investiční portfolia více než 8000 klientů o celkové hodnotě přes 22 miliard korun.

Líbil se vám článek

0
Ano
Ne

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK