V Česku žije 27,7 tisíce dolarových milionářů, mírně jich ubylo

pk | 14. 8. 2019 09:45

V Česku žije 27,7 tisíce lidí, jejichž investovatelné jmění překonává milion amerických dolarů (zhruba 23 milionů korun). Meziročně klesl jejich počet o 1,3 procenta, hlavně kvůli poklesu tržní kapitalizace českých společností (meziročně o devět procent). Ukazuje to „zpráva o světovém bohatství“ od společnosti Capgemini.

Zpráva nepřináší další podrobnosti týkající se Česka, natož konkrétní jména. Capgemini World Wealth Report 2019 se soustředí hlavně na globální čísla a trendy. Celkem napočítala 18 milionů dolarových milionářů. Nejvíc v oblasti Asie a Pacifiku (6,1 milionu), následují Severní Amerika (5,7 milionu) a Evropa (4,8 milionu).

Dolaroví milionáři jsou definováni jako lidé, kteří mají investovatelné jmění přesahující milion dolarů. Nepočítá se do toho hodnota nemovitosti, v níž žijí (hlavní bydliště), ale ani sběratelských předmětů, spotřebního materiálu a zboží dlouhodobé spotřeby.

Podle zatím posledního žebříčku časopisu Forbes z loňského října zůstává nejbohatším Čechem majitel investiční skupiny PPF Petr Kellner s odhadovaným majetkem v hodnotě 310 miliard korun. Druhý je Andrej Babiš, třetí Karel Komárek. 

Líbil se vám článek

0
Ne
Ano

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK