Hypoteční banka zdražuje. Ceny zdrojů rostou, vysvětluje

pk | 2. 12. 2019 11:00 | 1 komentář

Hypoteční banka ode dneška zvyšuje úrokové sazby hypotečních úvěrů o 0,2 %. Reaguje tak na růst cen na mezibankovním trhu.

„K plošnému zvýšení sazeb přistupujeme po delším období jejich klesání. Již od léta rostou ceny našich zdrojů, do dnešního dne o více než 0,5 %. Nyní jsme se rozhodli na tento nárůst reagovat,“ vysvětluje mluvčí Andrea Vokálová.

Úrokové sazby se přesto z pohledu žadatele drží na velmi pozitivní úrovni. Například Jasnou hypotéku Hypoteční banky s fixací na 5 let si i po zdražení bude možno pořídit s úrokovou sazbou 2,69 %,“ dodává.

Průměrný úrok všech nově sjednaných hypotečních úvěrů na trhu včetně refinancování v říjnu klesl na 2,36 procenta ze záříjových 2,47 procenta, ukázala statistika Fincentrum Hypoindex. Ještě v lednu banky uzavíraly hypotéky s průměrným úrokem ve výši tří procent.

Na dosud nejnižší úroveň (1,77 procenta) se sazby dostaly v listopadu a prosinci 2016. Od té doby rostly až na zmíněná tři procenta na začátku letošního roku, v dalších měsících pak klesaly.

Už jste to četli?

Líbil se vám článek

-2
Ano
Ne

Diskuze

6. 12. 2019  |  20:48  |  Petr

ČNB ztížila získání hypoték tudíž míň lidí na ní dosáhne tak se musí zdražit aby zisk neklesal

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK