Zátah na daňové výjimky: V ohrožení je osvobození výnosů z cenných papírů

František Mašek | rubrika: Co se děje | 26. 8. 2010 | 8 komentářů
Ministerstvo financí chce postupně zrušit řadu daňových výjimek. Zatím se nezdá, že k nim bude v nejbližší době patřit i tzv. časový test. Výnosy z investic do cenných papírů by tak nebylo dál třeba po půl roce nijak zdaňovat.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

29. 8. 2010 4:09, pít

Podle mého je to blbost zavést u drobných akcionářů - by se na finančáku z toto podělali, co by měli papírování, leda že by to byl důvod, jak snížit nezaměstnanost tím, že se tisíce dalších lidí zaměstnají na finančních úřadech, ale to bych od pravicové vlády (tedy alespoň to o sobě tvrdí, že jsou pravicová vláda) nečekal, to je proti tomu co hlásají (snižování zaměstnanců ve státní správě). A velcí investoři do akcií by si asi přesunuli danění do poněkud výhodnějších zemí - i přes to, že by seděli a žili v ČR. // Mě spíš trápí jiná věc: penzijní fondy - a to to aby správci penzijních fondů byli odměňování kumulovaně v letech např. 20% ze zisku nad inflaci a ne jako doteď = ročně desetinou/nami procenta ze celkového jmění, není v pořádku aby brali plat i když prodělávají (možná by měli mít jako základ minimální mzdu + jednou za rok příjem někde mezi 10 až 20% ze zisku nad inflaci). To by se Rusnokovi líbilo, dělat správce penzijního fondu a mít jistý příjem bez ohledu na to, jestli vydělává nebo prodělává - na jeho místě bych taky za penzijní fondy kopal, když bych z toho měl pak velmi nadstandardní příjem.

+1
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 8 komentářů)

31. 8. 2010 19:04 | P.C.

O možnosti, že by se z výnosů akcií platilo sociální a zdravotní ani slovo... To teprve bude humbuk, až se tohle provalí a drobásci pěkně ostrouhají.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 8. 2010 4:09 | pít

Podle mého je to blbost zavést u drobných akcionářů - by se na finančáku z toto podělali, co by měli papírování, leda že by to byl důvod, jak snížit nezaměstnanost tím, že se tisíce dalších lidí zaměstnají na finančních úřadech, ale to bych od pravicové vlády (tedy alespoň to o sobě tvrdí, že jsou pravicová vláda) nečekal, to je proti tomu co hlásají (snižování zaměstnanců ve státní správě). A velcí investoři do akcií by si asi přesunuli danění do poněkud výhodnějších zemí - i přes to, že by seděli a žili v ČR. // Mě spíš trápí jiná věc: penzijní fondy - a to to aby správci penzijních fondů byli odměňování kumulovaně v letech např. 20% ze zisku nad inflaci a ne jako doteď = ročně desetinou/nami procenta ze celkového jmění, není v pořádku aby brali plat i když prodělávají (možná by měli mít jako základ minimální mzdu + jednou za rok příjem někde mezi 10 až 20% ze zisku nad inflaci). To by se Rusnokovi líbilo, dělat správce penzijního fondu a mít jistý příjem bez ohledu na to, jestli vydělává nebo prodělává - na jeho místě bych taky za penzijní fondy kopal, když bych z toho měl pak velmi nadstandardní příjem.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 8. 2010 10:32 | invest

nastavá danová exploze, paradoxně za pravicové vlády. Výsledek bude kontraproduktivní. Navíc dnes neplatí kup a drž a musíte často obchodovat. Typické je, že trhy jdou nahoru jen v jednom roce a úspěšný rok zdaním, bez ohledu na ztrátu v mimulých letech.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2010 19:51 | akcionář

Obchoduji na kapitálovém trhu už řadu let a dosud jsem neměl problém zkombinovat akcie které splnily časový test s těmi, které jej ještě nestačily naplnit. Z evidence jsem nakonec sepsal daňové přiznání a k 31.3. zaplatil. Musím říci, že daňový test mne někdy zbytečně omezoval, to když už se měl naplnit a zákon schválnosti tomu chtěl že pak akcie třeba padly. Proto toto oznámení beru neutrálně. 15% daň pro nás malé není zas až tak moc. Ale vzhledem k tomu, že většina politiků ukládá peníze do akcií, předpokládám, že časový test nezruší.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2010 13:57 | honza

Nevidím to jako šťastný krok a již vůbec jako koncepční rozhodnutí v návaznosti na nutnou penz.a zdrav.reformu. Jaké motivace vykouzlí páni ministři do reforem, když začínají tímto krokem ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 8. 2010 11:23 | josef

Akcie jsou čím dál více rizikové. Velcí hráči si s nimi hrajou čím dál více jak se jim to hodí,státy znehodnocujou měny,kolik podvodů se za minulé roky odehrálo jen na českém trhu(stát neochránil investice investorů)a v takové situaci chce stát danit.... Co,že jsem to neprochlastal,neprožral a neprohulil. Taky se můžu sbalit a vypadnout z tohoto bordelu...... Vemte si ,že koupím akcii dejme tomu za 10.přijde hyperinflace a já ji prodám za 100. A z 90 zaplatím třeba 25%. No to bych se mohl na to vykašlat. Která vláda šáhne na akcie tak je to horší než by šáhla na pivo- do smrti volím proti ní.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2010 15:49 | Standa

Začal jsem s inesticemi do akcii když jsem si vybral pěníze s důchodové fondu v 50 letech. Beru to jako své penzijni připojištěni za které si odpovídám jen já a tudiž i nesu rizika , ztráty i výnosy. Pokud by se zrušil časový test budiž. 15% z výnosu klidně platit budu ale v okamžiku že bych příjem z akcii měl zahrnout do celkévého zdanění s akciemi končím. Akcie jsou velice rizikové a ztrátu v kolem 100 tisíc v prvním roce tu jsem si nikde nemohl odečíst tak ani nevidím důvod proč by se na mém riziku měl dobře přiživovat stát. Vzhledem k výši platů ve finanční sféře penzijni fondy a jiné nebudou nikdy dobře vynášet. Vždy to bude jen něco málo nad iflaci. Kdo chce vyšší výnosy musí se o své peníze starat sám. Až stát nasadí tvrdé podminky kolik procent si můžou fondy (zdravotní pojištovny a jiní) nechávat na zprávu snad bede líp v této zemi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 8. 2010 10:46 | balu

Tak z toho se na berňáku osypou
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Řežáb

podnikatel, Socialbakers

Jiří Paroubek

politik

Jan Řežáb
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Jiří Paroubek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services