Výpočet dovolené se změní. Má být spravedlivější

Petr Kučera | 5. 11. 2019

Nárok na dovolenou bude nově záviset na počtu odpracovaných hodin místo dnů. Změna se dotkne zaměstnanců s nepravidelnou pracovní dobou.

Diskuze

5. 11. 2019  |  11:49  |  Tkadlena

Proč mají státní zaměstnanci pět týdnů dovolené a lidé kteří pracují na směny a noční jen čtyři týdny.Kdy tito lidé potřebují více odpočinku, jelikož mají rozházeny režim.a. A všichni nemohu dělat v kanceláři.

+334
Líbí
Nelíbí
Reagovat

5. 11. 2019  |  08:41

Kdyby ses lépe učil, mohl jsi mít nějakou jinou práci...

-292
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 138 komentářů

8. 11. 2019  |  18:29  |  Jan

Takovou hovadinu jste vymyslela sama?
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

7. 11. 2019  |  18:17  |  alena

nárok na delší dovolenou mají jen učitelé a státní zaměstnanci, dělníci zase na nic, a když budou v zemi jen učitelé a státní zaměstnanci kdo bude v této zemi pracovat ?
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

7. 11. 2019  |  16:57  |  Karel

,,Kdyby to tak dělali celý rok,získá Karel o 80 hodin více než Leoš,,. Získá tak akurát velký ....protože jako směnař nemá tolik dovolené. Počet směn-1 hodiny -11 přepočet dny-1.47
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

7. 11. 2019  |  12:51  |  Marek

novela není špatná,ale rovnost by měla být u všech. Takže jak u státních tak u soukromích firem. A za druhé zaměstnavatel by neměl mít nad ní moc. Ale zase vše to řešit dohodou se zaměstnancem. vše má mít zprávnou rovinu.
+3
Líbí
Nelíbí
Reagovat

6. 11. 2019  |  19:18  |  oli66

zda se mi to nespravedlivé, člověk celý život pracuje na směny a pak má jen 4 týdny dovolené . neni to jen o vzdělání, ale principu .spostu politiku a jinde na uřadech moc nedělají a mají 5 týdnu, tak nevím, kdo stím zase přišel
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

6. 11. 2019  |  14:48  |  Opruz

To, jestli budou mít zaměstnanci 4 nebo 5 týdnů dovolené závisí na zaměstnavateli. V mém okolí je většina soukromých firem, kde nabízí právě těch 5 týdnů dovolené a všem, i manuálně pracujícím. Takže to neni jen státní správa.
+3
Líbí
Nelíbí
Reagovat

6. 11. 2019  |  13:55  |  renda4

Jseš mamlas...
-3
Líbí
Nelíbí
Reagovat

6. 11. 2019  |  13:18  |  astv

Tak teď jste mě naštvali a já žádám okamžité zrušení této novinky. Já už jsem v důchodu a co je spravedlivého na tom, že teď budou mít spravedlivější dovolenou než za dob mého zaměstnání??
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

6. 11. 2019  |  12:19  |  Alex

Poněvadž tato vláda si vytvořila ze státních zaměstnanců své voliče, které si hýčká. Proto došlo v ČR k unikátnímu stavu, kdy je průměrný plat státní správy vyšší, než privátu. Tohle je v Iránu, Pákistánu, Rusku, Bělorusku, Venezuele a na Kubě. Z uvedeného je zřejmé, kam tato společnost, pod vedením této vlády levicových populistů, směřuje.
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

6. 11. 2019  |  10:42

Lékaři a zdravotní sestry se jako neučili???? Taky je někdo fakt mimo
+8
Líbí
Nelíbí
Reagovat
1/14

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK