Potřebujeme víc důchodců v práci, říká expert. Politici musí najít odvahu

Jiří Hovorka | 30. 10. 2019

Mladí lidé by neměli tak dlouho studovat. Seniory pak musíme líp motivovat a postarat se o ty, kdo už nemůžou pracovat ani částečně. Ekonom Filip Pertold v rozhovoru pro Peníze.cz upozorňuje i na nepřesné statistiky.

Diskuze

30. 10. 2019  |  19:03  |  Jarek

Tomuto žvanilovi bych dal do ruky lopatu a nechal ho pracovat do 70ti. Byl by první kdo by pak řval, že do důchodu se musí chodit dřív.

+140
Líbí
Nelíbí
Reagovat

30. 10. 2019  |  08:35

myslite se. Byla doba, kdy chteli komancove studium zrychlit, takze snad skoro vsechny skoly zkratli, 5->4, medicinu 6->5. Ale nejak to bylo na houby, tak to vratili. Pred 25 lety byl na 4 roky snad uz jen pajdak.

-3
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 115 komentářů

7. 11. 2019  |  14:50  |  Lichva

Potřebujeme víc blbců, kteří si budou zároveň platit odvody vlastní důchod.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

4. 11. 2019  |  00:07  |  mimochodem

Pane ekonome, zajímalo by mě, jak je to se zneužíváním 50+ v rámci novelizace zákona o hmotné nouzi. Když člověka do půl roku nikde nezaměstnají, musí odpracovat aspoň 20 hodin měsíčně, jinak mu je pomoc od státu podstaně krácena. To je sprosté zneužívání těch v tíživé situaci! Co mají dělat starší, když pracovat chtějí, ale je nikdo nechce? Za co je trestáte? Proč nepotrestáte zaměstnavatele, kteří naříkají, že nejsou lidi, ale padesátníky opovrhují? Tito jsou nuceni k veřejné službě nebo veřejně prospěšným pracem. Proč s nimi neuzavřete klasický pracovní poměr, třeba i zkrácený? Styďte se, vy politici a "experti"!!!
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

3. 11. 2019  |  18:52  |  Pavel

Potřebujeme víc důchodců v práci říká "EXPERT" :-) Expert na co ? Maximálně tak na prázdné žvanění řekl bych... Naprosto souhlasím s příspěvkem z 31. 10. 2019 10:52 -John, podepsal bych tam každé slovo !! Po padesátce jsem se stal odpadem a společnost absolutně nezajímalo, jestli chcípnu hlady a jak se o sebe postarám. Poslal jsem víc jak stovku životopisů a podobným "expertům" jsem nestál ani za odpověď a to jsem se ze zoufalství snažil získat i podřadnou práci vzhledem k mému vzdělání - tenkrát před 10-ti lety za 14.000,-Kč hrubého....:-(( Přežil jsem těch 10 let - i za cenu následků na své zdraví. Teď jsem v předčasném důchodu...a neskutečně si to užívám, do žádné práce už nikdy nepůjdu - ani na brigádu - a vy se točte "experti" - ať je na důchody !! :-):.-)
+7
Líbí
Nelíbí
Reagovat

3. 11. 2019  |  10:37

...Pokud máte 55+ a nejste šéfovým mazlíčkem na odměny zapomeňte … a ještě přidám ... a nedonášíte a nebonzujete... v nejlepším hrozí vyhazov "z organizačních důvodů". Letěla jsem po čtyřiceti letech u firmy.
+6
Líbí
Nelíbí
Reagovat

3. 11. 2019  |  10:26

Musím potvrdit, bohužel, po 40 letech u jedné firmy, byla propuštěna z organizačních důvodů. Důvody byly ale zcela jiné...
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

2. 11. 2019  |  18:18

Já bych přidal, do 80 let na vrtačce, a v úkole, a potom tahat ocelové špony od mašin, je mi 55 let , a od 40 let mám vysoký tlak, sice se léčím , ale výsledky nejsou nic moc, ten pán zapomněl na robotizaci, a umělou inteligenci, on zůstal někde v zákopech první světové války, tam bylo potřeba hodně lidí do mlejnku na maso, ale on vydrží , kecáním ještě nikdo nic nezkazil.....
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

2. 11. 2019  |  16:55  |  roxy

Chytrý jak radio řekla bych pouze jediné - nechť se snaží,aby naši "nepřizpůsobilí" začali MAKAT a hned bude lidí dostatek!! Nebudou pouze a jenom rodit další nemakačenky,ale toho se bojí jak čert kříže,co kdyby to bylo bráno jako NEHUMÁNÍ ,přeci naši cikáni se nerodí pro práci,ale - flákání,že??!!!!
+4
Líbí
Nelíbí
Reagovat

2. 11. 2019  |  16:05  |  kalich

Názory ekonoma F.Pertolda jsou pro mne úsměvné. Je typický příklad člověka odtrženého od praktického života. Mám úplně jiný názor. Občané se chovají podle dané situace. Většina je ráda,že konečně už nebudou muset chodit do práce a dostanou penzi a v důchodě pracují jen mimořádně ze dvou důvodů,buď je to jejich koníček nebo ekonomická nutnost.Politici musí najít odvahu,ale nevím k čemu! V důchodovém věku by skutečně měli pracovat jen ti pro které je práce koníček nebo mají koryto např. jako poslanci+senátoři s vysokým výdělkem za mizernou práci apod.. Ostatní by si měli užívat penzi podle svých zálib a finančních možností. Stát by proto měl občanům v produktivním věku neházet klacky pod nohy,aby jich co nejvíce bohatlo (většina),starat se o jejich zdraví,bydlení a bezpečnost.
+3
Líbí
Nelíbí
Reagovat

2. 11. 2019  |  09:56  |  Alena

Pracujících důchodců znám spoustu. V pracovní době chodí po doktorech a na 6 neděl jezdí do lázní, po té čerpají 5 neděl dovolenou do toho nějaká PN a z roku odpracují půl. Tak mi řekněte co by je mohlo ještě víc motivovat když jim jde důchod a plat,který mají podle tabulek vyšší než mladší kolegyně bez důchodu. A to si ještě stěžují jak je vše drahé.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

1. 11. 2019  |  08:10

Koukám že by bylo nejjednodušším řešením zrušit důchod. Makej a až padneš tak rovnou do truhly. Co kdybyste se zaměřili aby mladý šli pracovat? Stále jen řešíte důchody a že mladý nepracují to vám nějak uniká. Hodně špatná společnost!
+17
Líbí
Nelíbí
Reagovat
1/12

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK