Banky vylepšují platby do ciziny. Přes celý svět dorazí za pár minut

Jiří Hovorka | 10. 10. 2019

Mezinárodní platby čeká modernizace. Budou rychlé, dohledatelné a přesné. I v Česku už se na změnách pracuje.

Diskuze

Další příspěvky v diskuzi 5 komentářů

10. 10. 2019  |  15:17  |  Já

Bitcoin se z bankomatu vybírá naprosto v pohodě.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

10. 10. 2019  |  10:29  |  xls

Shodou okolností jsem letos potřeboval udělat desítky plateb po celém světě. Co je v EU v eurech, tak to je pohoda - ve Fio převody zdarma z EUR účtu (případný nákup eur přes devizovku). Zbytek všechno TransferWise nebo TranferGo, kde je převod rychlý a řádově max. za desetikoruny. Banky jsou v téhle oblasti prakticky nepoužitelné - zlodějský kurz, astronomické poplatky a komplikované zadání.
+3
Líbí
Nelíbí
Reagovat

10. 10. 2019  |  09:53  |  Jana

1. Souhlas - na druhou stranu převod bude trvat několik vteřin, a když budete chtít, tak po připsání Bitcoinu se okamžitě převede automaticky na měnu kterou si v peněžence zvolíte. (v případě, že nebudete chtít držet bitcoin)
2. druhému bodu nerozumím, ještě se nestalo, že by bitcoin někomu nedorazil.
3. Souhlasím - V případě, že máte strach, že společnost (peněženka) může zkrachovat tak můžete samozřejmě mít kryptoměny v telefonu nebo hardwarové peněžence. A v budoucnu budou samozřejmě tyto společnosti pojištěné úplně stejně jako máte banku.
4. Nerozumím - každý obchod, dodavatel má nějaké int. bankovnictví nebo aplikaci v tabletu a telefonu.
5. Řekla bych že jednoznačně směřujeme k bezhotovostní ekonomice, podle mne za 20 let bankomaty nebudou v západním světě existovat. Ale to je můj názor a možná se mýlím.
+4
Líbí
Nelíbí
Reagovat

10. 10. 2019  |  09:21  |  Matěj

Nechci se zastávat těch dinosaurů, ale důvodů tu přesto vidím dost. Tak třeba: Protože chcete mít jistotu, že peníze během převodu neztratí hodnotu. Protože chcete mít jistotu, že peníze vůbec dojdou. Protože chcete mít jistotu, že jsou 100 % pojištěné proti krachu finanční instituce (dobře, aspoň v EU). Protože příjemce nemá nebo nechce mít nějaké aplikace. Protože se bitcoin blbě vybírá z bankomatu.
-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

10. 10. 2019  |  09:08  |  Jana

Do 5 let nebude nikoho zajímat jejich Swift, Sepa atd. Proč bych posílala peníze přes banky, když mám Bitcoin, Libru atd.
-2
Líbí
Nelíbí
Reagovat
1/1

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK