Změny v internetbankingu: Jméno a heslo už k přihlášení nestačí

Petr Kučera | 10. 9. 2019

Jednoduché přihlašování k účtu musí skončit i ve zbývajících bankách. Některé z nich ale našly způsob, jak to klientům příliš nezkomplikovat.

Diskuze

9. 9. 2019  |  14:50  |  František Mlejnek

Myslím, že tak, jak to má v současnosti nastavena Česká spořitelna, tedy zadaný přihlašovací kód a heslo + jednorázové číslo z SMS, bohatě stačí. Vzhledem k tomu, že se do George přihlašuji jenom z pevného PC, další komplikaci, jakou je otisk prstu nebo tvář, nepotřebuji a přímo odmítám, protože bych si asi musel přikupovat kvůli pár akcím za měsíc nějakou další čtečku, na kterou už nemám v PC další díru USB.

+107
Líbí
Nelíbí
Reagovat

9. 9. 2019  |  17:41  |  Čtenář ...

Přesně, kolikrát sem jim volal ať neblbnou ale prej ochrana GDPR.
Prej mi ho budou chránit ty volové když s tím něco udělám. Snad ten gd.. si ochráním sám když ho nebudu nikde rozmnožovat.
A proto je seru do huby pitomce jedny. Sbohem...

-15
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 22 komentářů

13. 9. 2019  |  11:27  |  Karel Kučera

Jde o to aby ověřovací SMS nebyly zpoplatněny jako je to u banky Uni Credit a to pro přihlášení a potvrzení odchozí tedy2krát a navíc SMS neustále zdražují.Italové mají málo a proto jsem změnil banku.
+2
Líbí
Nelíbí
Reagovat

13. 9. 2019  |  02:40  |  Tom

a o AirBank tam není zmínka proč? Co ti plánují? Zatím mlčí...
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

11. 9. 2019  |  14:14  |  Platypus Norwegicus

Muj pocitac ma 2 USB-A a 1 USB-C. Ne vsichni jsou hraci nejnovejsich her a na vetsinu veci uz davno staci notebook.
Jinak vy budete taky velky odbornik. Privareny USB port jsem totiz nikdy a nikde nevidel. Ten plech je tak tenoucky, ze zmizi hned, jak se toho dotknete elektrodou. Ze vsech metod svarovani, co znam by to mozna slo nekam pribodovat, ale neni jak se dovnitr dostat elektrodou, ktera by prenesla proud na bodovani a neohrala se tak, ze by spalila plast uprostred.
S vyjimkou ruskych pristroju z doby pred druhou svetovou valkou se soucastky na desky vzdy letuji a nikdy nevari.
+2
Líbí
Nelíbí
Reagovat

11. 9. 2019  |  14:09  |  Platypus Norwegicus

A pak tu jsou lidi, kteri telefon nechcou a SIM kartu bud nemaji zadnou, nebo maji nejakou predplacenou, kterou po roce vyhodi a pokud budou nekdy nejakou na par dni potrebovat, tak zase nekdy koupi nejakou vyhodnou.
Treba 200MB dat na rok za 45 korun a dobit tam dalsich 200MB by stalo asi petkrat tolik, nez nova SIMka (ani netusim, jestli na to jde prijmout SMS, nebo jak zjistit jake to ma cislo, protoze se z toho neda volat).
Vyhoda datose SIM je, ze USB GSM modem nema zadnou baterku, takze mu nevadi, kdyz lezi trictvrte roku v supliku a nikdo se o nej nezajima. Telefon s androidem se za tu dobu dostane do stavu, kdy nejde nabit bez rozebrani a znalosti elektroniky.
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

11. 9. 2019  |  09:59  |  Milan

Skoro každá základní deska má min 4-6USB/ 2+2-4/.By mne zajímalo co v nich máš zapojeno natrvalo, že již nemáš ani jeden volný na skener ksichtu či prstu! Jenom keci keci kecičky protože nechceš tuto ochranu používat. Nebo seš lama co nemá zapojeny všechny, pouze používáš ty co sou navařené a ty jsou vždy pouze 2!
-8
Líbí
Nelíbí
Reagovat

11. 9. 2019  |  09:36  |  Já

A celé je to jen kvůli sbírání informací o klientech, narušování soukromí, obchodování s daty a špehování
+10
Líbí
Nelíbí
Reagovat

11. 9. 2019  |  09:36  |  Já

A celé je to jen kvůli sbírání informací o klientech, narušování soukromí, obchodování s daty a špehování
+3
Líbí
Nelíbí
Reagovat

11. 9. 2019  |  08:46  |  HonzaV

Inu, my co se od platby v hotovosti zatím nestačili odpoutat, změnu sotva zaregistrujeme. Je fakt, že jednou mi platba kartou zachránila kožich (rychlý nákup náhradní letenky v zahraničí), na druhou stranu kdyby ty karty nebyly, nejspíš bych s sebou měl pakl dolarů :)
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

11. 9. 2019  |  07:18  |  klient banky

Je moc hezké, že stále zmiňujete SMS, ale nikdo nebere v úvahu, že také existují místa, kde není vůbec žádný mobilní signál.
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

11. 9. 2019  |  05:10  |  Pendejo Trafficante

Hacknuti ctecky otisku prstu: https://www.geek.com/news/fingerprint-sensors-hacked-549909/ https://www.helpnetsecurity.com/2016/03/07/hack-a-mobile-phones-fingerprint-sensor-in-15-minutes/
Hacknuti snimani obliceje: https://www.wired.com/2016/08/hackers-trick-facial-recognition-logins-photos-facebook-thanks-zuck/ Nektere telefony se odblokuji uz po ukazani fotky
Fotku sitnice bude vyrazne slozitejsi ziskat (rozhodne to nepujde z bezne fotky oka), ale senzor pujde oblbnout uplne stejne.
A stale zapominate na to, ze uticnikovi staci poslat takova data, jaka by poslal prislusny senzor (otisku prsku, obliceje, sitnice) a nemusi oblbnout skutecny senzor. Takze jakmile ziska prislusna data (odposlechne z vaseho senzoru, dokaze zrekonstruovat z fotky a podobne), muze se prihlasit na vas ucet.
+5
Líbí
Nelíbí
Reagovat
1/3

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK