Nová podpora spoření: Stát chce zvýhodnit nejen penzijko

Petr Kučera | 13. 8. 2019

Státní příspěvek na penzijní spoření může stoupnout. Daňové výhody by se rozšířily i na podobné spořicí a investiční produkty. A vznikne nový penzijní fond, odvážnější než dynamický. Ministerstvo financí zveřejnilo plány, jak podpořit úspory na důchod.

Diskuze

13. 8. 2019  |  08:46  |  Jaroslav

Kdyby nerostla inflace a koruna zpevňovala, lidé sami začnou spořit.

+176
Líbí
Nelíbí
Reagovat

13. 8. 2019  |  11:07  |  Karel

A vy byste chtěl, aby si byli všichni lidi rovni a měli stejné platy? Tak to jste komunista. Naštěstí na světě rovnost neexistuje.

-90
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 115 komentářů

18. 8. 2019  |  16:05  |  kalich

Článek má zatím blíže k utopii. Obsahuje řadu otazníků hlavně u návrhu 60+60 včetně kontroly. Jinak již asi před 5ti lety jsem psal na MF,že se divím možnosti,aby důchodce si uzavřel penzijní fond na 5 let a dostával státní příspěvek. Nyní se v článku objevilo,že to chce MF možná někdy zrušit!
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

19. 8. 2019  |  09:18  |  josef

to nebude jen za rok 2020. Ten nizky vynos se bude projevovat ve vysledcich celou dobu AZ DO roku 2020.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

20. 8. 2019  |  12:42  |  PRO

Každá vláda produkty a podmínky upraví, změní, zruší. Spořila bych pouze v případě garance návratnosti státem. Až půjdeme za 30 let do důchodu, většina subjektů vybírajících peníze nebude existovat a pravidla se ještě 8 x změní. Taková nečistá hra. Pokud zdanění přímých a nepřímých daní a plateb obcím sebere 90% hodnoty práce člověka, je spoření s jakousi podporou úplně k ničemu. Lepší odkládat tam, kde to můžu v případě vážné nemoci vybrat a ne na no name účty, kde si z toho odkrojuje režije firem.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

20. 8. 2019  |  15:44  |  Petra

já se zase divím možnosti odpočtu základní slevy na dani pro důchodce pobírající starobní důchod - x let, resp. co moje paměť sahá od r. 1994-2014, nárok na slevu na dani neměli a od roku 2015 ji mají
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

20. 8. 2019  |  17:32  |  josef

tak ty subjety uz existuji nejaky 25 let. Takze podle vasi teorie za 5 let zaniknou???
-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat
12/12

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK