Pomoc pro desítky tisíc dlužníků. Promlčeno, potvrdil Ústavní soud

Jiří Hovorka | 30. 7. 2019

Společnost Home Credit vymáhala dluh na základě neplatné rozhodčí doložky. Když soud exekuci zastavil, chtěla vymáhat znovu. Podle Ústavního soudu už to ale nejde, došlo k promlčení.

Diskuze

31. 7. 2019  |  08:13  |  Ave Já

Hlavně home credit jsou sráči nejtěžšího ražení a neetický dobytkové.

+33
Líbí
Nelíbí
Reagovat

30. 7. 2019  |  22:58  |  Kamil

Prosím Tě, Kamile, nebreč tady. To je Tvá věc, že ani to splatil. Blbost se nerodí na stromech, ale v hlavě.

-26
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 26 komentářů

1. 8. 2019  |  12:29  |  Petr

Každý by se měl především zamyslet, než si někde něco půjčí. Obecně platí, že dluhy se mají platit. Pan Němec tu píše, že jsou vlastně "všichni " chudáci, podvedení rozhodcem..exekutorem. Není to ale tak, že exekutor provádí pouze to, čím ho pověří soud? Pokud někdo může za současný stav, tak je to především stát a jeho soudní soustava, která dále nařizovala exekuce na základě "nicotných rozhodnutí" namísto toho, aby návrhy odmítala. Neboť kdo by měl být větší "práva znalý" profesionál, než soud?
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

1. 8. 2019  |  13:40  |  Roberto

Ikdyz se zamyslis kde si pujcit a das jako normalni clovek na velkou spolecnost,ktera poskytuje pujcky tisicovkam lidi v tomto state,tak tato velka spolecnost neceka az jim laskave s patricnym urokem zaplatis pujcku za nekolik mesicu az let,ale mnohem zajimavejsi je pro ne a nejen pro ne,kdyz jim nezaplatis uver do konce a tato spolecnost muze ihned zacit vymahat dluh s daleko zajimavejsim urokem s pomoci rozhodcu,exekutoru a jinych,kteri si radi prihodi k tomuto dluhu nejakou tu kacku od dluznika navic!V dobe neplatnych rozhodcich dolozek urcite dluznik netusil,kdyz si pujcil v dobre vire splatit svuj dluh,kam az se dostane tento "byznys" rozhodcu,soudu,exekutoru.Z mnoha zkusenosti vlastnich vim,ze v te dobe pri klopytnuti z ruznych duvodu s jednou jedinou splatkou se s vami kdokoliv z uverovych spolecnosti o moznem reseni odmital bavit,mnohe vyhodnejsi bylo a je pro ne poslat dluznika ihned k vymahani a dat tak vydelat na vas dalsim subjektum spojenym s vymahani penez!
+5
Líbí
Nelíbí
Reagovat

1. 8. 2019  |  15:00  |  Joseph's

Zajímalo by mně když iz a tady píše o Home creditu, co jsou za sráči credit expires, a žádám toho srace. ,který od pověděl Karlovy at raději neodpovídá! .Tak kdo jsou home credit?
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

5. 8. 2019  |  13:33  |  Pet

Tak bud si nebrat vubec, nebo od vasi banky. Banka se stara, nema problem s hafo vecma u hypoteky napr, jsem sice nikdynezkousel, ale znam lidi co zavolali zda muzou platit dele a banka jim to treba o 10 dni posunula, ci zrusila splatku toho mesice s tim ze uroky samo narustaji. Nebankovni pujcky jsou dost hardcore, ani u bezne pujcky na mesic vam neda nikdo krom banky RPSN pod 5% pokud mate dobry uverovy.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

5. 8. 2019  |  21:45  |  Renata kotlarova

Dobrý den chtěl jsem se zeptat jenom žena mela u spolecnosti profi credit půjčku 2 10 a jedno 7000 Kč ale všechno s platila ale pozde alevprisli ji rozhodčí doložky a neví koho jde obrstit6dekuj cheb
-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

12. 8. 2019  |  12:09  |  Ave Já

napiš to česky vole není rozumět tvé řeči kmene bongabongo!
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat
3/3

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK