Portál občana: Jak funguje online přístup k úřadům?

Portál občana, nástroj pro usnadnění elektronické komunikace se státem, spustilo Ministerstvo vnitra loni v červenci. Podívali jsme se, jak si za rok fungování Portál vede.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 2 komentářů)

9. 7. 2019 9:55 | Jan Kadraba

Stovka služeb? To prosím kde? To jako služba se počítá i přihlášení, nápověda, nastavení nebo zobrazení zpráv z twitteru? Zajímalo by mě, zda autorka článku ten portál viděla a zkoušela nebo "jen o tom píše"? Protože ať se snažím jak se snažím, tak po přihlášení vidím cca 15 služeb z nichž polovina jsou jen odkazy někam. Za celý rok jsem nezaznamenal nějakou radikálnější inovaci. Spíš to vidím na ostudu a promrhanou příležitost, nepomůže tomu ani přihlašování pomocí banky - zatím tam není nic,kvůli čemu by se to vyplatilo používat (a vracet se).
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 7. 2019 9:49 | HonzaV

Hovoří stará konzerva: V mém zájmu je, abych se státem a on se mnou komunikoval co nejméně. Nechce se mi dobrovolně propojovat databáze a usnadňovat úředníkům získávání propojených dat ve stylu "...uhlíři, už jsi zaplatil daně? A na příští rok? A podívejme, vloni sis koupil barák a v kartě řidiče máš už čtyři trestný body, to budeš asi pěknej hajzl." V kontextu zvyšujícího se fízlování a zpráv z Číny to není veselá perspektiva.
Teď vážně. V tom nadšení technologiemi dáváme často rovnítko mezi pojmy jednoduchý a pohodlný. To je velká chyba. Tenhle systém je možná pro někoho pohodlný, ale rozhodně není jednoduchý. Zeptejte se insiderů, v jakém stavu je dneska ADIS, s jakým úsilím se udržuje "up and running" a jak se všichni hrozí momentu kdy to slítne - znamenalo by to především politický průšvih. Nemyslím si, že je dobrý nápad si tu civilizaci ještě takhle komplikovat, snižuje se tím celková robustnost společenského systému. Nesdílím nadšení early adopterů, nechápu co jsem viděl u kolegy v hospodě, jak si z mobilu kontroluje stav bodového konta... proboha, proč?
Stavíme slepence nejrůznějších technologií podle momentálního stavu techniky, cenové dostupnosti, politických okolností, osobních vlivů a know-how - neříkám že to jde udělat jinak a nehledám za vším zlý úmysl, ale ten výsledek mě děsí. Takzvaná umělá inteligence je založená na neuronových sítích, o kterých z principu nikdo neví jaké uvnitř používají algoritmy, učí se to samo na základě příkladů a zkušeností. Výsledek bude jak ve filmech (Brazil) - polodementní úřednice, která bude dokola tvrdit "to mi ukázal počítač" a přes to nepojede vlak. Zkrátka, "mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky."
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Libich

ekonom

Alexandr Vondra

politik

Jan Libich
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Alexandr Vondra
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services