Energie. Jak zkrotit dodavatele. Pomůžou úřady?

Jana Poncarová | rubrika: Jak na to | 11. 7. 2019 | 4 komentáře
Rozdávají sankce, vyhrožují, podstrkávají smlouvy, za které by se slušní podnikatelé styděli. S některými dodavateli je těžké pořízení. Nedávno padly za nekalé jednání pokuty. Jaké další páky mají úřady na dodavatele a co může dělat sám zákazník?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

30. 8. 2019 17:07 | Radim Karoch

naštěstí takové věci řešit nemusím, přes rok mám levného dodavatele, tak jsem spokojen(jsem u Armexu)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 8. 2019 12:10 | Miloslav

Stejný problém mám i já , když od České Srovnávací s "přihláškou do " výběrového řízení " přijel kurýr a lhal , že se jen podívá na fakturu od elektřiny , když chci změnit jen plyn . Potom ale dorazil s napsanou smlouvou pro nového dodavatele ,kterého jsem si ale nemohl vybrat sám ,jak mě bylo před podpisem smlouvy s Českou Srovnávací řečeno, ale určila ho sama Česká Srovnávací a ve smlouvě byla uvedena také i změna pro elektřinu i když jsem výslovně říkal , že u Čezu chci zůstat dál . Česká Srovnávací to má pěkně sesumírované a hrozí velkými sankcemi za nedodržení smlouvy . Je to velká prasárna . A když jsem chtěl zrušit Plnou Moc ,kterou jsem dal České Srovnávací , tak mě vůbec na to neodpověděli a smlouvu mě nezrušili . Budu se ale o to pokoušet dál , protože je to přece moje právo a nemohou mě nutit ,abych u Čes.Srov. zůstal . Že je Česká Srovnávací dohodnutá už předem s dodavatelem energií je jasné a nedělají asi ŽÁDNÉ VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ. A také z této "spolupráce a DOHODY"! jim jdou velké peníze... a o to jim jde .
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

11. 7. 2019 17:44 | Igor

Uzavírat smlouvu po telefonu je opravdový hazard. Nemohu pochopit, že toto poslanci mohli schválit. Dle mého názoru je to záměr. HNUS! Počet dodavatelů elektřiny i plynu neustále roste, to dokazuje, že je to dobrý byznys. Kvalita těchto dodavatelů je bohužel většinou špatná. Když potřebují zákazníky tak nasadí nižší ceny, ale poté ceny ihned zvyšují. Vše je v rámci zákona, je ten nahrává právě dodavatelům na úkor zákazníka.
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 7. 2019 12:09 | maryl

A také Česká srovnávací, do telefonu mluví že jde o soutěž a pak pošlou člověka, který Vám dá podepsat objednávku a malým písmem pod tím je napsáno smlouva. Stačí když jim do telefonu řeknete ano, a už v tom lítáte.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Pavel Bém

politik

Vlasta Parkanová

politička

Pavel Bém
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Vlasta Parkanová
ÚSPĚŠNOST
40,00 %

z 5 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services