Doma nejlíp. Do jakých českých akcií investovat?

Jaroslav Šura | rubrika: Komentář | 3. 7. 2019 | 10 komentářů
Akcie pořád táhnou. Přehlížet byste neměli ani ty domácí.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 7. 2019 22:07, autor

Doma nejlíp je nadsázka, kterou jste nepochopil. O problematice české burzy jsem tady psal.
Srovnávat doporučení na akcie ČEZ za 1300,- a 540,- může jen diletant a neználek.
Americké indexy jsou na vrcholech, sázka na blue chips může vyjít, ale také nemusí.
Zajímalo by mě, jak vykonáváte své hlasovací práva u amerických akcií a proč si myslíte, že je to pro retail zajímavé.
Zkuste propříště vystoupit ze své anonymity, ať vím, s jakým rozumbradou mám co do činění...

Zobrazit celé vlákno

+12
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

5. 7. 2019 22:07 | autor

Doma nejlíp je nadsázka, kterou jste nepochopil. O problematice české burzy jsem tady psal. Srovnávat doporučení na akcie ČEZ za 1300,- a 540,- může jen diletant a neználek. Americké indexy jsou na vrcholech, sázka na blue chips může vyjít, ale také nemusí. Zajímalo by mě, jak vykonáváte své hlasovací práva u amerických akcií a proč si myslíte, že je to pro retail zajímavé. Zkuste propříště vystoupit ze své anonymity, ať vím, s jakým rozumbradou mám co do činění...
+12
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 7. 2019 14:53 | Ex

Ano ČEZ bude padat a půjde dolů. Aby stálo za to jej kupovat, musel by vyměnit nejvyšší managemant, který dělá chyby a současně by už musely být dostavěny nové bloky, jak doufám s ruskými dodavateli. To spolu s elektrifikací automobilového průmyslu a vývojem nových způsobů ukládání energie dává naději na slušné zisky. Ovšem důležité je v jakém čase. V současné době nízkých dividend a mizerného řízení firmy čekám pád cen akcií někde k 300 Kč a to jsem ještě značný optimista.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 7. 2019 14:47 | Ex

Ano, ano.Burza mně skýtá slušný přivýdělek už 3. desítku let. O tom jak to je s burzami v cizině za posledního půl roku v porovnání s tou českou nejlépe svědčí zhodnocení koruny třeba ve Fiováckých dvou fondech, které až do 6.12.2018 tedy před 7 měsíci prodávaly své podíly za 1,0000 Kč. Dnes , to je 4.7.2019 je hodnota podílů v globálním fondu už 1,1021 a v našem akciovém fondu domácího trhu 1,0395, což jednoznačně vyvrací pohádky o výnosném domácím trhu, i když, výnos necelá 4% na 7 měsíců také není k zahození. A závěr, když si obchodují sám, tak nakonec mně zisk v minulém roce přinesly jen a pouze dividendy. Závěr roku 2018 se svým obřím propadem mi v podstatě vynuloval všechny zisky z obchodování za celý rok 2018.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 7. 2019 23:04 | deprese

Cez prodejte. Pujde dolu. EU naridi obnovitelne zdroje 30%
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 7. 2019 15:06 | autor si z vás střílí...

Píšete bludy. Ano, vyhrajete (a prohrajete) v každém případě, ale budete v mínusu. Vsadíte si 50 na team A s kurzem 1.5 a 50 na team B s kurzem 1.5. Gratuluji, vsazením 100 jste zaručeně "vyhrál" 75. Spekulace a investice jsou dvě různé věci. Zájmem akcionáře je prosperita a zisk podniku, nikoliv laciná elektřina pro spotřebitele. Váš náhled je bohužel také náhledem zdejších úřadů a hezky vysvětluje, proč neinvestovat do akcií v Česku a do akcií českých polostátních podniků už vůbec ne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 7. 2019 14:32 | Pendejo Trafficante

Riziko dostavby jadernych bloku - to je, jako kdyz si na jeden team vsadim v jedne sazkove kancelari, na druhy v druhe s odlisnym kurzem a vyhraju v kazdem pripade.
Bud budeme mit nesmyslne drahou elektriku (jako v Nemecku), ale vysokou hodnotu akcii. Ne, obnovitelne zdroje nam nepomuzou, pokud budeme chtit mit elektriku i v noci, kdyz nefouka, nebo snad dokonce v zime - tam pomuze jenom velmi draha akumulace a tu musi nekdo zaplatit.
Nebo nebude kratkodobe tak pekna cena akcii (ona se za 10-15 let zveti), ale budeme mit levnou a dostupnou elektriku, jako ve Francii.
Domaci investor nemuze prohrat (zahranicnimu investorovi je samozrejme jedno, za kolik je u nas elktrina a jestli se na noc vypina, jako ve valecne zone).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 7. 2019 10:16 | cech

a nejlepší Č.spořitelny,krásně Vás pak pod cenou vytěsní,díky přílepku k zákonu toho zmetka z ODS.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 7. 2019 10:08 | Gabriel Pleska

Doma nejlíp je samozřejmě nadsázka. Pan Šura, jak ukazuje jeho starší komentář, ví velmi dobře, jaká je pražská burza. A přece – na ní nakupuje... Mrkněte na ten koment: https://www.penize.cz/403718
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 7. 2019 8:36

Včerejší objem obchodů na pražském blešáku: 160 mio CZK. Za kolik minut se zobchoduje stejné množství jedné průměrné firmy z SPX? :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 7. 2019 7:43 | autor si z vás střílí...

Doma nejlíp je jednoduše lež. Nerozvinutý trh, chabá ochrana akcionářů, přílišné zásahy do firem ze strany státu. V Evropě lépe, v USA nejlépe. Kdo koupil ČEZ vždy, když to takto doporučovali (třeba za 1300,-) prodělal i kalhoty. Zkuste americký trh, nejlépe blue chips s minimem prostředníků a uvidíte ten rozdíl už v pečlivém informování akcionářů, hlasovacích právech od minimálního podílu, o mnoho řádů větších objemech a likviditě, nízkých poplatcích, přísném doledu komise a zkrátka vyspělém prostředí. Je to IMHO o desítky let dál než tady a nejspíš i v Evropě.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Finanční rezerva

měsíců
%
měsíců

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Vladimír Železný

podnikatel a politik

Václav Kočka

kolotočář a podnikatel

Vladimír Železný
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 2 duelů
×
Václav Kočka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services