Změny v oddlužení jsou tu. Nová pravidla osobního bankrotu

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 31. 5. 2019 | 12 komentářů
Od června začínají platit největší změny v osobním bankrotu od jeho zavedení v roce 2008. Šance na oddlužení se oproti dřívějšku otevře více lidem, přesto je to podle zástupců neziskových organizací málo.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 6. 2019 10:03

Dám Vám na hloupou otázku také otázku.. Dlužil jsem celkem cca 140.000,- několika věřitelům.. Šlo o úvěry aj. Dostal jsem nabídku na práci do zahraničí, která ve finále padla.. Dal jsem výpověď a chtěl si dvě mzdy ponechat do začátku. I když jsem měl pojištění proti neschopnosti splácet, jsem kvůli neznalosti (má chyba) "událost" nenahlásil bankám.. Po dvou měsících, kdy práce v zahraničí padla, jsem chtěl vše dát do pořádku, ale.. NIKDO se mnou již nekomunikoval, první dopis mi přišel z Malty, už jako přeprodaná exekuce!! Následovaly další a další.. Při splátkovém kalendáři jsem zjistil, že si exekutor ponechává cca 40% z částky, co jsem posílal.. Tedy jsem přestal těm haj***m platit,. Po několika letech, kdy jsem si uvědomil, že nevím jaká bude legislativa až dcera vyroste a neunesl bych, kdyby měla někdy platit cokoliv po mně, šel jsem do insolvence.. Hrůzné zjištění, že z nedoplacených necelých 140. 000,- je nyní 820.000,-!!! Prasárna hodná 9mm kalibru lidem, co takhle zaseknou mladého člověka. Takže pane Smolík, pomalu 700.000,- se Vám zdá malá přirážka? Už jsem mohl mít hypotéku na vlastní bydlení a třetinu zaplacenou, kdyby legální zloději (exekutoři) nebyli, nemyslíte? Teď se s dluhy tolik neobchoduje, neboť je to již hlídáno, ale co ti, jako já?

Zobrazit celé vlákno

+15
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 12 komentářů)

19. 6. 2019 19:27

Mate svatou pravdu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 6. 2019 10:03

Dám Vám na hloupou otázku také otázku.. Dlužil jsem celkem cca 140.000,- několika věřitelům.. Šlo o úvěry aj. Dostal jsem nabídku na práci do zahraničí, která ve finále padla.. Dal jsem výpověď a chtěl si dvě mzdy ponechat do začátku. I když jsem měl pojištění proti neschopnosti splácet, jsem kvůli neznalosti (má chyba) "událost" nenahlásil bankám.. Po dvou měsících, kdy práce v zahraničí padla, jsem chtěl vše dát do pořádku, ale.. NIKDO se mnou již nekomunikoval, první dopis mi přišel z Malty, už jako přeprodaná exekuce!! Následovaly další a další.. Při splátkovém kalendáři jsem zjistil, že si exekutor ponechává cca 40% z částky, co jsem posílal.. Tedy jsem přestal těm haj***m platit,. Po několika letech, kdy jsem si uvědomil, že nevím jaká bude legislativa až dcera vyroste a neunesl bych, kdyby měla někdy platit cokoliv po mně, šel jsem do insolvence.. Hrůzné zjištění, že z nedoplacených necelých 140. 000,- je nyní 820.000,-!!! Prasárna hodná 9mm kalibru lidem, co takhle zaseknou mladého člověka. Takže pane Smolík, pomalu 700.000,- se Vám zdá malá přirážka? Už jsem mohl mít hypotéku na vlastní bydlení a třetinu zaplacenou, kdyby legální zloději (exekutoři) nebyli, nemyslíte? Teď se s dluhy tolik neobchoduje, neboť je to již hlídáno, ale co ti, jako já?
+15
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

7. 6. 2019 14:40

Nemáte pravdu,kdokoliv se nepřihlásí do insolvence,nemá již žádné nároky
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

6. 6. 2019 23:50 | bába

na služby bezplatného dluhového poradenství všeho druhu jsem se několikrát obrátila, nikdo moji situaci nedokázal vyřešit. Ani placený právník, jen jsem přišla o další peníze. Jsem ID 3. stupně, takže teď, po přečtení článku, mám snad nějakou šanci. Z invalidního důchodu mi srážejí 2.500,-, zbyde mi 8 tisíc. Do téhle prekérky jsem se dostala tím, že jsem po ztrátě zaměstnání nové nemohla sehnat (tenkrát před 15 lety to nebylo jednoduché a nebyla jsem už nejmladší), nechtěla jsem být závislá na dávkách od státu, tak jsem začala být OSVČ. Bohužel, doplatila jsem na to. Půjčky na provoz, půjčky na zboží, a už jsem v tom jela. A dojela.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 6. 2019 15:57 | jana

je exekuce zajištěna a nezajištěna a pokud dostanu insolvenci a mam splatky na plat tak i po 5letech přijde člověk o majetek nebot zajištena exekuce se nemusi přihlasit do incolvence což je podle meho nemoralni vuči člověku ktery se snaži co nejvic splatit.nechapu potom ten sistem insolvence ja myslela že pokud soudně mate splatkovy kalendř tak tim to konči a nebo prodejem vašeho majetku a tim to konči ale neni to tak 5 let živořite a po 5 letech jste bezdomovec tak nač je ta insolvence
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 6. 2019 6:58 | K.

Tak určitě se na něj bude koukat jinak..... Až na to, že vás oddluží, i když vaším dluhem je zpronevěra, za kterou jste dostal podmínku. Soudce to vůbec nezajímá.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

2. 6. 2019 21:19 | Jitka

Bože to je slátanina, to napsal někdo, kdo to neprožil. Známý byl v insolvenci, protože však nemá majetek, dali mu jen konkurz nepatrný a po 2 letech to zrušili pro nesplatitelnost. Za ty 2 roky si insolvenční správce sebral 90 tisíc, protože kromě poplatku si berou i za tzv. právní služby. A ta kalkulačka? Kde vzali že dřív bylo 12 tisíc? Většině dlužníků nechali jen 9 tisíc a zbytek šel do depozita. A je tam ještě daleko víc volovin, takže by si pisatel měl nejdřív zjistit jak to opravdu chodí.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 6. 2019 10:53 | Jaroslav Janda

Spadnout do dluhové pasti je někdy docela jednoduché, stačí dlouhodobější nemoc, problémy v rodině apod. A ze snadného splácení úvěru se stává neuvěřitelný problém. Pokud se navíc začne řešit tzv. mikropůjčkou či jiným nevýhodným úvěrem je zaděláno... Hlavně je dobré se nebát a co nejdříve to začít řešit. Služeb bezplatného dluhového poradenství jako člověk v tísni.cz, www.dluhoveporadenstvi.com nebo dluhová poradna.cz může každý využít a najít si vhodné řešení i pro sebe. Jen se nebát a začít jednat.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 5. 2019 20:25 | Jana

Poskytovatel úvěru si musí (ne "měl by" - je to jeho povinnost) ověřit schopnost žadatele splácet. Jasně, dlužník může lhát - pak je to ale trestné + samozřejmě se na tu snahu o oddlužení bude pohlížet jinak.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 5. 2019 20:24 | Jana

Většina těch, která byla obezřetná a neposkytovala úvěry (nebo jiné služby) s cílem dostat dlužníka do problémů a zmnohonásobit zisk, by se do problémů dostat nemusela. Ano, může to být horší třeba pro drobné živnostníky, kterým někdo dluží, sousedské smlouvy, výživné. Ale změna míří hlavně proti obchodu s dluhy a soudci to dokážou poznat.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 5. 2019 17:34 | Petr

naštěstí nejsem na straně dlužníka, ale jako okradění věřitee bych to nenazávaů. Poskytování půjček je investice a tohle je ztrátový obchod.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

31. 5. 2019 16:41 | Tomáš Smolík

A co věřitelé, ti zůstanou okradeni?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Radovan Krejčíř

podnikatel a kriminálník

Tomáš Karpíšek

restauratér a podnikatel, Ambiente

Radovan Krejčíř
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Tomáš Karpíšek
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services