Chcete být s dítětem doma déle? Co dělat, když rodičovská dovolená nestačí

Petra Dlouhá | 15. 5. 2019

Rodičovský příspěvek si můžete rozložit až do čtyř let věku dítěte, ale rodičovská dovolená trvá nejvýš do jeho tří let. Co když chcete nebo potřebujete zůstat doma s dítětem déle? Hrozí vám výpověď v práci? O jaké jistoty přijdete?

Diskuze

Další příspěvky v diskuzi 5 komentářů

22. 5. 2019  |  17:49

Rodičovská dovolená se týká jen zaměstnanců a OSVČ. Rodičovský příspěvek pobíráte jako státní pojištěnec. Pojišťovně se hlásí délka pobírání příspěvku. Oni Vás pak automaticky na tu dobu zařadí jako státního pojištěnce. Změnu délky pobírání příspěvku nahlásíte pojišťovně.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

21. 5. 2019  |  11:26  |  Romelie

synovi jsou za měsíc 3 roky. Mohu ještě zažádat o prodloužení na 4 roky a dosáhnu tak příspěvku a být s ním tak déle doma?
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

20. 5. 2019  |  09:02

Dobrý den, být maminkou na rodičovské dovolené s 3 letým dítětem není úplně jednoduché. Sama to mám podobné. Syn bude mít 3 roky v červnu a do školky je přijatý od 1.9., takže 3 měsíce ještě musíme být spolu doma (hlídání žádné nemám). Naštěstí mé zaměstnání neskončilo a budu si žádat o neplacené volno. U Vás je to horší. Určitě byste si měla zajít na zdravotní pojišťovnu, když budou synovi 3 roky a tam nahlásit, že pobíráte rodičovský příspěvek. Oni si Vás podle toho zařadí do příslušné kategorie. A nebo se přihlásit na zdravotní pojišťovně jako osoba bez zdanitelných příjmů, platit si měsíční pojistné a být doma jak dlouho chcete - ale bez peněz :-(
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

16. 5. 2019  |  08:50  |  Pogi

V těhotenství jsem měla problémy a musela jsem nastoupit na nemocenskou.Zaměstnavatel mi neprodloužil pracovní smlouvu, tudíž se nemám kam vrátit. Podle článku mám nárok na pobírání rodičovského příspěvku do 4 let, ale rodičovská dovolená je pouze do 3 let dítěte. Syn půjde kvůli určitým okolnostem do školky až ve 3,5 letech. Tím pádem si takto chci rozložit i příspěvek, ale kde se mám nahlásit, když mu budou 3 roky, když mi tedy údajně v té době skončí rodičovská dovolená?
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

15. 5. 2019  |  14:53  |  ppagani

Kdo si chce pořídit největší životní štěstí, dítě, měl by ho uživit ze své práce a ne spoléhat na ostatní. To platí především pro etnikum.
-5
Líbí
Nelíbí
Reagovat
1/1

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK