Mažu si tě z přátel. Banka končí na Facebooku, sklízí posměch

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 9. 5. 2019 | 15 komentářů
UniCredit se stane jedinou tuzemskou bankou pro běžné klienty, která nebude na největší sociální síti. Neznamená to ale, že by „všechny ty internety“ nejradši zakázala.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 5. 2019 8:43, HonzaV

Já nevím, FB jsem už dávno zrušil, ale pokud tam banka prezentuje nicneříkající PR omluvy "připravujeme, v tuto chvíli nemůžeme nic říct" a ukousnutý zaječí hlavy, tak myslím že žádná škoda - a ty síly, co měly v pracovní náplni šmejdění po fejsbůčku, nahnat za přepážky a basta! :) Klientem UniCredit retailového bankovnictví asi nikdy nebudu, ale tenhle krok mi zas až tak nesympatický není.

+22
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 15 komentářů)

22. 5. 2019 12:06 | Milan

Že odejde z nějakého Facebooku, to mě vůbec nepálí, ale že 'odešla' z většiny kamenných poboček aniž by nabídla elektronickou alternativu, tak to vnímám jako problém. Ani banální zrušení kreditní karty nejde vybavit žádnou elektronickou cestou (a že jich je), ani poštou. Jedině návštěvou pobočky kdesi 10 kilometrů daleko, samozřejmě bez parkovacího místa pro klienta.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2019 16:38 | Vladimír

K smíchu jsou ti, kteří ještě mají účet na FB. Je to největší kravina, kterou lidstvo vymyslelo a užívá. Závislí magoři.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2019 16:30 | KAmil

Ale na Facebooku skutečně sklízí posměch, stejně jako u marketingových odborníků. I když většině čtenářů tady je to asi jedno :)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2019 15:16 | Skeptik

Ten článek dělá z komára velblouda. Sáhodlouze rozebírá, komu všemu to vadí, a k tomu připomíná všechna negativa, jaká na banku lze po internetu vyčíst několik let nazpět. Přitom z ankety v tom samém článku vyplývá, že zrušení bankovního FB zajímá jen 8% čtenářů.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2019 15:13 | jezevec

fakt si myslíte, že titulek "banka sklízí posměch" nenaznačuje, co si má čtenář myslet? přitom podle ankety zde, 8 z 10 je uplně u kšá, co dělá nějaká banka na nějakym fejsbuku.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2019 14:01 | Doktor

Souhlas. Akorát je škoda, že to banka nedokáže takhle vysvětlit. Ten odchod vypadá spíš jako rezignace než úmysl. Přitom prostor k vysvětlení evidentně dostali, ale pořád opakujou ty samý obecný fráze.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2019 13:59 | Doktor

Článek je v pohodě... dává prostor oběma stranám, staví na faktech. Je vidět, že těch 38 000 lidí nestojí bance ani za pořádný vysvětlení. Jinak souhlasím s tím, že Facebook pro banku není nutný (kdyby ovšem dokázala předávat informace jinak, což zrovna UCB dobře nedokáže... odešel jsem od ní před pár měsíci).
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2019 12:55 | Jezevec

Souhlas. Škoda že ostatní kritéria UCB jsou k nepoužití, ale rozhodnutí odejít z imbecilni aplikace pro puberťáky, tleskám. FCB firemní obecně je hovadina, firma nemá xycht ani přátele, a nemá na xychtoknize co dělat. Představa seriózní komunikace s firmou nebo dokonce s bankou přes FCB je vysloveně uhozená. Ostatně, přestože článek je silně tendenční, anketa vyznívá jednoznačně.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2019 12:21 | Platypus Norwegicus

Jejich mobilni bankovnictvi neznam. Vsechno delam z notebooka, protoze se mi na dotykovych displayich pise blbe (neverim, ze na tom nekdo dokaze psat ani tak rychle, jako ja na normalni klavesnici jednou rukou a opily). Jejich internetove bankovnictvi je naprosty potrat. Misto veci, ktere clovek potrebuje to vnucuje hovadiny. Odeslana transakce je videt ve vypisu az dalsi den. Odeslat platbu je na 3-4 okna (podle toho, jak pocitate to, ze se vam okno pod rukama meni), kde se pokazde vyplni kousek. eBanka to mela na 1 okno a bylo tam rovnou vsechno. Maji spolecne policko na jmeno prijemce a cislo uctu - napisete jedno a chce to to druhe, po nekolika pokusech se tim clovek probojuje. Proc je policko na jmeno povinne taky nechapu - jako funkce navic, kdyz si nekdo chce pojmenovat prijemce, kterym neco posila casto to muze byt prakticke. Ale vypisovat tam povinne "Franta Vysmrkmaslo" pri jednorazove platbe nekomu na bazosi (ktery se stejne nakonec jmenuje "Pepa") je absurdni. Sice to vezme to jako jmeno treba "a", ale stejne to je opruz. Poslat platbu do mBank je nemozne bez toho, aby si tam clovek nekde bokem vytvoril cely profil prijemce, protete ucet s tak dlouhym predcislim, jako ma mBank to vubec nevezme.
Zkusil jsem eBank (bezkonkurencne nejlepsi uz v roce 2002, Fio, mBank a Ceskou Sporitelnu (asi pred desetli lety) a bankovnictvi UCB proti vsem z nich vypada jako studentsky jednosemestralni projekt ve druhaku matfyzu. Ehm ... ted jsem si vzpomel na existenci prohlizece links, ktery vznikl presne takto a je mnohem mohem lepsi a pouzitelnejsi, nez bakovnictvi UCB.
Jediny duvod, proc od UCB okamzite neodejit je autentizacni token.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

9. 5. 2019 11:55 | deprese

Raději prodávejte akcie nebo prodelate
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2019 11:31 | Jirka

Unicredit mám minimálně 10 let a nemůžu si stěžovat. Jejich nové mobilní bankovnictví je výborné, v ničem oproti jiným bankám nezaostává, nechápu, kde se berou ty komentáře tvrdící opak. To, že banka ruší účet na Facebooku mi je úplně jedno, Facebook plný trolů pro mě není věrohodný zdroj informací. Pro ty, kteří se smějí oficiálmu zdůvodnění banky, že jde o bezpečnost - napadá mě hned jedno vysvětlení: hacknout Facebook dnes není probém, a útočník by mohl jménem banky dávat na zeď falešné zprávy, nebo lidi přímo oslovovat. Komunikace přes oficiální mail je zabezpečena jistě lépe, než přes FB. Lidi, kteří to nechápou, a komunikace s bankou přes FB je po ně důležitá, jsou právě těmihle útoky nejohroženější, taže zrušením FB je banka skutečně chrání:-) Myslím, že ostatní banky se brzo odhodlají ke stejnému kroku.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2019 8:43 | HonzaV

Já nevím, FB jsem už dávno zrušil, ale pokud tam banka prezentuje nicneříkající PR omluvy "připravujeme, v tuto chvíli nemůžeme nic říct" a ukousnutý zaječí hlavy, tak myslím že žádná škoda - a ty síly, co měly v pracovní náplni šmejdění po fejsbůčku, nahnat za přepážky a basta! :) Klientem UniCredit retailového bankovnictví asi nikdy nebudu, ale tenhle krok mi zas až tak nesympatický není.
+22
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2019 8:07 | Mirek

Přesně. Kdysi dokázali zaujmout, ale už nejmíň dva roky přešlapujou na místě ve stylu "co s náma bude". Mně by ten odchod z Facebooku ani nevadil, kdyby to bylo nějaké progresivní rozhodnutí (spojené třeba se stažením inzerce z dezinformačních webů apod.), ale tohle je vymlouvání se, zástupný důvod. Nechápu, jak může ohrozit bezpečnost klientů, když banka na Facebook pověsí oznámení, že nabízí 5% slevy :))
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2019 7:21 | Mr.G

UCB byly kdysi pro mě leader (zdarma Premium účet, pojištění a vše, co je dnes standard). Ovšem zůstali stát na místě více než deset let, to je ve 21. století mimo mísu..
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 5. 2019 0:33 | Platypus Norwegicus

Unicredit ma nejhorsi elektronicke bankovnictvi, ktere jsem kdy videl (a to s rozdilem tridy). Dokonce i Ceska Sporitelna pred deseti lety mela lepsi.
Na druhou stranu nabizi autentizaci tokenem bez blbnuti s otravnymi sms, ktere bezpecnosti autentizace moc nepridavaji. SMS se daji napadnout asi sesti zpusoby - z hlavy me ted napadaji ctyri pouzivane: nezabezpeceny SS7 protokol, vlastni miniaturni zakladnova stanici (hledejte "Stingray"), napadeni chytreho telefonu a ukecani mobilniho operatora: https://arstechnica.com/tech-policy/2019/02/man-who-stole-5m-in-cryptocurrency-via-sim-swap-pleads-guilty/ .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jiří Paroubek

politik

Eva Jiřičná

architektka

Jiří Paroubek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Eva Jiřičná
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services