Trh s elektřinou loni trhal rekordy. A lidé chybovali pořád stejně

Jana Poncarová | 7. 2. 2019

Loni jsme měnili dodavatele o sto šest. Nového obchodníka elektřiny si vybralo přes 565 tisíc domácností a malých firem. Zčásti proto, že proud zdražoval. I když se v energetice učíme chodit, pořád podle odborníků děláme ty samé chyby – jsme lhostejní a čekáme, že nejlepší nabídka přijde sama od sebe.

Diskuze

7. 2. 2019  |  06:38  |  Ramesse II.

No po pravdě, zjišťoval jsem si to pro sebe a důvod ke změně jsem nenašel a pochybuji že někdy v budoucnu najdu.

Zásadní část ceny, tedy distribuci, určuje stát a neustále ji bezdůvodně zvyšuje, s tím nic nenadělám. Výpalné pro solární mafii určuje opět stát a s tím rovněž nic neudělám. DPH určuje stát a s tím, jak jinak, také nic neudělám.

Rozhodnout můžu pouze o zlomku ceny a to ještě jen v řádu jednotek procent - a kvůli max. desetikorunám měsíčně podstupovat administrativní peklo, platit místo jedné faktury dvě s rizikem, že jedna někde zapadne a exekutor mě stáhne z kůže, to je absurdní.

+13
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 7 komentářů

7. 2. 2019  |  06:38  |  Ramesse II.

No po pravdě, zjišťoval jsem si to pro sebe a důvod ke změně jsem nenašel a pochybuji že někdy v budoucnu najdu.
Zásadní část ceny, tedy distribuci, určuje stát a neustále ji bezdůvodně zvyšuje, s tím nic nenadělám. Výpalné pro solární mafii určuje opět stát a s tím rovněž nic neudělám. DPH určuje stát a s tím, jak jinak, také nic neudělám.
Rozhodnout můžu pouze o zlomku ceny a to ještě jen v řádu jednotek procent - a kvůli max. desetikorunám měsíčně podstupovat administrativní peklo, platit místo jedné faktury dvě s rizikem, že jedna někde zapadne a exekutor mě stáhne z kůže, to je absurdní.
+13
Líbí
Nelíbí
Reagovat

8. 2. 2019  |  07:46  |  Pedro

Myslet si, že faktura někde zapadne a exekutor vás stáhne z kůže mi příjde absurdní.
+4
Líbí
Nelíbí
Reagovat

8. 2. 2019  |  09:14  |  ...

Ano, s tím, že to jen taková hra na trh v přeregulovaném prostředí, kde stejně většinu nákladů nemáte šanci ovlivnit. nelze než souhlasit. Ale desetikoruny měsíčně to zase nejsou, je to víc, zejména oproti implicitní nabídce ČEZ, PRE nebo RWE.
+3
Líbí
Nelíbí
Reagovat

8. 2. 2019  |  12:25  |  Ramesse II.

Tak já mám celý život ČEZ a změna by u mě dle dnešní kalkulačky byla 50 Kč měsíčně (místo 480 bych platil 430), za rok tedy 600 Kč. Naproti tomu bych nehlídal 1 fakturu, ale 2 a z toho jednu od firmy, která je ze své podstaty podvodná, byť malinko levnější - víme jak fungují výpovědi od alternativních operátorů. Vnutí žárovku za 20 Kč a zpět chtějí pokutu 5000 Kč, vypovědět lze jen 2 dny v horizontu dvou let, zpravidla o víkendu, kdy to technicky nelze a to se reálně uhlídat ani nedá atd. atd. Prostě mi všechny ty komplikace za to nestojí, platil bych stejně, ale složitěji a s rizikem, že přijdu o desítky nebo i stovky tisíc kvůli exekutorům.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

8. 2. 2019  |  21:21  |  o

Proč by to měly být 2 faktury? Myslel jsem, že i distribuce se přeúčtuje přes nového dodavatele. Nevím jistě, proto se ptám, sám jsem dodavatele taky neměnil, ale 2 faktury by mě velmi překvapily.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

11. 2. 2019  |  13:27  |  Lanz

Také jsem celý život u jedné firmy, neměnil jsem ani když mi volali ani když mi stáli u dveří. Dokonce jsem se párkrát koukal i na internet, a viděl jsem tam rozdíly v kalkulačce, že bych třeba u bohemie energi ušetřil pár peněz, ale osobně jsem přesvědčený, že je pro mě lepší nic neměnit, a mít firmu v dosahu jako tomu bylo před lety, když tady ještě nebyli ostatní. Hůl nad nimi nelámu, ale stojím si za svým přesvědčením.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

12. 2. 2019  |  12:55  |  kundrata

mám rád tyto članky pobavilo_ D
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat
1/1

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK