Slabota. Výsledky penzijních fondů za rok 2018

Ondřej Tůma | 4. 2. 2019

Jak se v loňském roce vedlo fondům doplňkového penzijního spoření? Přinášíme velké srovnání celého trhu. Veselé čtení to nebude.

Diskuze

4. 2. 2019  |  07:44  |  malý had

To nemá cenu komentovat, jen předpokládám, že vedení své dostalo

+30
Líbí
Nelíbí
Reagovat

4. 2. 2019  |  19:52  |  Lukáš

Už nějaký čas dělám ve financích, a věřte mi, že pokud budete spořit v bance, nikdy to nebude to nejlepší, banka si vždy nechá velké procenta, plus při výběru ještě daň, poplatky atd. Pokud chcete ukázat, ať už nějaké návrhy jak jít jinou cestou, mohu se vám pokusit poradit a ukážu vám jinou cestu než přes banku. V případě zájmu stačí dát "palec" popřípadě zanechat v komentáři email, a pošlu vám nějaký informace, je to nezávazný, jen pro představu vám ukážu, kde je vlastně pravda. Běžní lidé do tohoto nikdy neuvidí :) díky, a přeji příjemný zbytek dne.

-50
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 56 komentářů

23. 9. 2019  |  13:20  |  tomy1402@seznam.cz

tomy1402@seznam.cz
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

27. 8. 2019  |  15:45  |  agnus

julit@seznam.cz Díky
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

30. 5. 2019  |  08:41  |  Bronislava

Zdravim, ja bych treba taky rada koupila sama akcie, ale protoze tomu nerozumim, tak davam penize do banky. Problem je prave v tom, ze ne kazdy tomu rozumi, neznam nikoho, kdo tomu tay rozumi aby mi poradil .... Ale pokud mate cas a chut mi poradit, budu rada. Taky bych radeji brala dividendy, ale jak na to, kdyz obchodu s cennymi papiry nerozumim a neni kdo by mi to vysvetlil. Poradite mi vy ? Pokud ano, mail katka-64@seznam.cz Dekuji.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

30. 5. 2019  |  08:38  |  Bronislava

Zdravim, ja bych treba taky rada koupila sama akcie, ale protoze tomu nerozumim, tak davam penize do banky. Problem je prave v tom, ze ne kazdy tomu rozumi, neznam nikoho, kdo tomu tay rozumi aby mi poradil .... Ale pokud mate cas a chut mi poradit, budu rada. Taky bych radeji brala dividendy, ale jak na to, kdyz obchodu s cennymi papiry nerozumim a neni kdo by mi to vysvetlil. Poradite mi vy ? Pokud ano, mail katka-64@seznam.cz Dekuji.
-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

28. 5. 2019  |  19:47  |  Rohl

Proč pořád nosíte prachy manažerům fondů, když si můžete přes obchodníky s cennými papíry koupit akcie sami, třeba za poplatek od 100 Kč do 1500 Kč (dle obchodníka) a ty pak držet roky a pobírat dividendy bez nějakých % poplatků za správu fondu ročně??? To nikdo neumí počítat?
+2
Líbí
Nelíbí
Reagovat

18. 5. 2019  |  17:15

...tak se sdělte, prosím, Lukáši - adventerex@seznam.cz ??
-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

18. 5. 2019  |  17:07

...velmi zajímavá nabídka - adventurex@seznam.cz
-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

12. 5. 2019  |  09:43  |  Jirka

Důležité je, že národ střádalů je okrádán systematicky v rámci zákona. Tedy cca "jen" o tři procenta inflace, kterou v případě nezbytnoti národní banka vytvoří uměle. Střádalové se tak nevěší ani nedělají protisystémovou revoltu, což by hrozilo, kdyby byli okradeni naráz. Pokud jsou okradení jen o 3% ročně, tak si zanadávají a utáhnou si opasek. A tak si tu žijeme.
+2
Líbí
Nelíbí
Reagovat

7. 5. 2019  |  00:05

richi.v@seznam.cz
-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

21. 4. 2019  |  07:11  |  Tomas

amiga1@seznam.cz
-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat
1/6

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK