Exekuce. Nová pravidla srážek ze mzdy. (Bohatším) dlužníkům zůstane víc

Terezie Nývltová Vojáčková | 1. 2. 2019

V polovině roku se budou měnit pravidla, podle kterých exekutoři provádějí dlužníkům exekuční srážky ze mzdy. Dlužníkům, kteří vydělávají víc, může víc i zůstat.

Diskuze

2. 2. 2019  |  09:23  |  Vlasta Bureš

Exekutoři si berou horentni, sumy, ne každý se dostává do exekuce vlastní vinou, jsou arogantní a ve většině případů se jedná o lidi, co sami mají máslo na hlavě

+21
Líbí
Nelíbí
Reagovat

3. 2. 2019  |  13:55  |  chk

Pokud si vyděláváte 12 tis. měsíčně, patříte do nejnižší příjmové třídy. Takových je malé procento. Sám si odpovězte proč a nefňukejte tady.

-18
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 24 komentářů

16. 9. 2019  |  15:22

Nemůžou
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

9. 7. 2019  |  15:47  |  novotný jiří

Vzdělávání kola 40000kč a kviplate mi dají 10500kc
-3
Líbí
Nelíbí
Reagovat

11. 6. 2019  |  13:09  |  Můžou exekutoři na německou výplatu???

Když mám exekuci a zjistí že pracují v Německu můžou mi sáhnout na můj německý účet?
-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

4. 5. 2019  |  14:55  |  Iva

Když zvysili mzdu na 13000kc tak stejně je nefer avy lidem zůstávalo jen 9500z platu i když máte druha, , zaplatíte vše a nic vám nezbyde, Exekutoři by lidem sciste mzdy která činí třeba 12200kc by měli si brát méně, aby lidem zůstalo třeba 10000.kc,a ne jen 9000kc,jak stoho má člověk vyzit, nad tím byse vláda měla zamyslet, Když zvyšují mzdy ihned vše zdraží, a mysleji si jak lidem pomůžou že zvyšovali mzdy, A jeste exekutori si vemou více, Hrůza exekutoři by lidem měli brát min, Vědí třeba lidé ze udělali chyby když nesplaceli proto aby to lidé splatili potřebuji víc zemzdy a ne exekutoři kteří mají nahrabano
+10
Líbí
Nelíbí
Reagovat

15. 4. 2019  |  20:52  |  Azeretka

Sčítá se důchod a plat a ze nich až se odečte nezabavitelné minimum? Nebo z každého zvlášť ?
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

4. 4. 2019  |  12:48  |  Pavel Novák

Problém je, že lidé, kterých se tato problematika týká nechodí k volbám. Podle statistik je v současné době v ČR cca něco málo pod 1.000.000 lidí v exekuci. Představte si, že kdyby alespoň jedno volební období každý člověk, který měl co kdy dočinění s exekucí by vyjádřil svůj nesouhlas či souhlas s tímto systémem volbou ú Volením některou z Radikálních nebo extremistických stran které chcou udělat z exekutory krátký proces. Teď si spočítejte. 1.000.000.hlasů by si rozdělili Antiexekutorské strany. Kolik by měli asi procent ?
Uvědomte si, že nejdůležitější hlas ve volbách je právě ten Váš
Pavel
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

4. 4. 2019  |  12:39  |  Pavel Novák

Stát může za tyto srágory. Z podnikání mne zůstaly dluhy, nic vyjmečného, ale úroky a pokuty které z toho každý měsíc jsou ... jsou vyšší než bych byl schopen v zaměstnání vydělat. Blbce s sebe dělat nehodlám . Takže jsem zahodil své " EGO " Nyní pracuji pouze načerno. Vydělám si obstojně a navíc Úřad práce mne každý měsíc platí sociální + zdravotní + bydlení + nějakou tu žebračenku abych neumřel hlady.A jsem bez stresů - k nezaplacení a jsem v pohodě. Hlavně duševně
+2
Líbí
Nelíbí
Reagovat

2. 4. 2019  |  11:21  |  Apríl

Je to business insovelnich spravcu a exekutoru, kteri pak hojne sponzorskymi dary podporuji hadejte koho? Vladni stranu ANO. Ale dokud budou lidi hloupi a volit toho, kdo je drzi pod krkem, tezko se neco zmeni. Bohuzel. Media jsou plna novelizace insolvencniho zakona, ale ze ti nejchudsi stejne nesplni podmink a dal budou ryt "drzkou" v zemi, z ni zatim pochopil malokdo. Jedina nadeje je, ze za 3 roky musime sjednotit legislativu s EU, kde jsou podminky nastaveny lidsteji. Ale proc jeste 3 roky neodirat ty nejvetsi chudaky?
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

26. 3. 2019  |  10:07  |  Petra

100 tisic navyšení- oprava.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

26. 3. 2019  |  10:06  |  Petra

Exekutoři mi na častku 140 tisic-navyšili 100 ktomu, mesične mi strhavaji 7000kč.z 18 tisic, 11 tisic mi zustane na byt poplatky-ktere čini 7000kč- 4000 mi zbydou pro 4 členou rodinu
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat
1/3

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK