Autorské honoráře. Jak na daně a odvody v roce 2019

Monika Veselíková | 31. 1. 2019

Dostáváte autorské honoráře a nevíte, jak na daň z příjmů nebo odvody na zdravotní a sociální pojištění? Peníze.cz přinášejí přehled důležitých pravidel.

Diskuze

Další příspěvky v diskuzi 1 komentář

31. 1. 2019  |  10:43  |  Šťoural

Zajímalo by mne, na jakém právním základě podléhají zmíněné srážkové dani také honoráře za příspěvky na internetové stránky, jako jsou např. blogy, ostatně i tento článek Moniky Veselíkové na www.penize.cz. Daňový zákon v § 7 odst. 6 ZDP totiž hovoří pouze o příspěvcích do novin a časopisů - což podle tiskového zákona č. 46/2000 Sb. vyžaduje registraci u ministerstva, které přidělí evidenční číslo periodického tisku. Zákon o daních z příjmů přitom nemá vlastní definici novin a časopisů (narozdíl od zákona o DPH). Rovněž nejde o příspěvek do rozhlasu ani do televize... Osobně se mne to týká, protože píšu odborné texty pro firemní www, ale žádnou daň mi z odměn do 10 000 Kč nesrážejí. Prosím tedy o vyjasnění ke srážkové dani z autorských příspěvků obecně na internetu (webu), děkuji. Možná by ještě bylo vhodné dodat, že i tyto podlimitní honoráře jsou předmětem DPH a tak je-li autor plátcem, musí z nich přiznávat DPH na výstupu.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat
1/1

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK