Kalkulačka příspěvku na bydlení 2019. Kdo ho dostane a kolik dělá?

Monika Veselíková | 28. 1. 2019

Příspěvek na bydlení čerpá něco přes dvě stě tisíc rodin. Na jak vysoký příspěvek letos dosáhnou a co je potřeba splnit, aby úřady dávku přikleply i vám? Poradíme. A přidáváme i výpočet příspěvku na bydlení.

Diskuze

3. 2. 2019  |  22:13  |  Andrea

vyřizuji příspěvek na bydlení tchýni, ovdověla. Jedno čtvrtlení vyjde na 5 návštěv, každý uřaduje podle svého a nikdo vám nedá papír s body které máte donést. Vrcholem bylo když uřednice chtěla OP tchyně, v ten moment jsem pochopila co za slepice tam sedí. S klidem jsem ji oznámila že jdu policii, prokazovat se cizím OP je trestné, zřejmě netušila...od té doby mám klid, každou žádost vyřídím v klidu, policie ji zřejmě proškolila.

+8
Líbí
Nelíbí
Reagovat

28. 1. 2019  |  11:48  |  Bibina

Prizpevek na pevná paliva se nepočítá pausalem, ale dle skutečného nákupu paliva ve čtvrtletí. V kalkulacce máte zapocitany paušál, který se ale nezapočítává. Bibi

-4
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 22 komentářů

16. 11. 2019  |  09:33

Úřednice chtěla občanský průkaz tchýně proto,aby si ověřila zda má skutečne trvalý pobyt na adrese uvedeny v žádosti o příspěvek.Chtela vám vyjít vstříc aby se tchýně netrmacela po úřadech a vše jste mohla vyřídit za ní.jinak by jste musela mít úředně ověřenou plnou moc,kde je uveden trvalý pobyt.Takze by na ten úřad stejně musela jít.A na každém úřadě kde vyřizujete příspěvek na bydlení visí nástěnka s informacemi jaké dokumenty potřebujete k žádosti předložit.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

14. 10. 2019  |  01:06

Halino, dojděte na Uřad práce a na vrátnici se dotažte, kde najdete metodika, jsou na každém úřadě, ten Vám musí vysvětlit, jak je možné, že Vám spadnul příspěvek na 600. Baby na úřadech jsou líné a nesmíte se nechat odbýt! Když tahle za.sraná vláda má peníze pro přivandrovalce, tak je má jenom proto, že odrbe naše lidi a nebojte se jich. V žádném případě jim nepodepisujte, že se vzdáváte práva nahlížet na podklady jejich rozodování o Vás!
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

14. 10. 2019  |  00:56

Do žádosti budete psát veškeré příjmy svoje a pokud Vám posílá přítel nějaké peníze, které je ochoten označit jako dar, tudíž se nejedná o příjem pravidelný z výdělečné činnosti a nemáte důvod ho zahrnovat do žádosti. Stavte se na Uřadu práce pro tiskopisy a uvidíte, co se tam vypisuje. Co se vypíše se i dokládá.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

11. 10. 2019  |  00:37  |  jiri ADAM

Dobry den. Ptonajimam druzstevni byt se souhlasem druzstva. Je nejaky rozdil proti pronajmu bytu v odsobnim vlastnictvi? Dekuji
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

17. 9. 2019  |  09:59  |  Andrea

Dobrý den, Také si chci zařizovat příspěvek na bydlení. Od 1.10. se můj bývalý přítel bude odhlasovat z mého bydliště. Co je všechno potřeba pro vyřízení ??? Když se mi nájem, elektřina, plyn, internet, vlastne vše strhává z účtu, na který mi ale do tohoto měsíce chodili navíc peníze právě od bývalého přítele, bude toto úřad zajímat ? Tento pohyb na účtu ? Vůbec si nevím s tímto rady. Moc děkuji za odpověď.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

16. 8. 2019  |  12:54  |  Josef

Dobrý den, výpočet příspěvku na bydlení máte sice napsaný správně (náklady na bydlení) - (celkový plat mínus 30%, Praha 35%), ovšem Vaše kalkulačka to počítá jinak a výsledek tak není pravdivý. To jen pro info.
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

13. 8. 2019  |  10:42  |  Zuzana

Kdy si můžu již zadat o příspěvek na bydlení? 1.8. jsme se nastěhovali do noveho bytu, kde máme i trvale bydliště. Můžu jít zadat už teď nebo až po 3mesicich?
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

8. 8. 2019  |  08:29  |  Denisa novakova

Chci se zeptat kdyz jsem ozz a budu zamestnana na zkraceny uvazek a najemne ze sluzbama mam 14700 kolik budu mit prispevek na bydleni kdyz jsem sama 3 detmi dekuji
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

1. 8. 2019  |  20:23  |  Lucie

Chci se zeptat k jakému datumu vyplacite příspěvek na bydlení
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

30. 7. 2019  |  23:16  |  Míra

Dobrý den, několik let už pobírám příspěvek na bydlení.Pohyboval se podle zaplacených nákladů cca od 2000 do 3000 Kč.Za poslední čtvrletí mi úřad ale vypočítal pro mě naprosto nepochopitelně nízkou částku ve výši cca 600,- přitom moje náklady na bydlení jsou stále stejné!Dokonce díky nedoplatku za teplo byly náklady v minulém čtvrletí dokonce vyšší než obvykle! Uřednice mi tvrdí, že je všechno v pořádku,že žádnou chybu neudělali,že tak to vypočítal počítač. Nevím co mám dělat cítím se zmatená a nedává mi to vůbec smysl! Co mám dělat? Děkuji Halina
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat
1/3

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK