Brexit jako kalamita

Pavel Jégl | 7. 1. 2019

Britská vláda staví Potěmkinovu vesnici. Nazvala ji No Deal Brexit a investuje do ní miliardy liber.

Diskuze

7. 1. 2019  |  11:47  |  xls

Je zajímavý sledovat britské politiky. Připomíná mi to manželku, která se po 30 letech manželství, kdy se o ni manžel staral, zblázní, podá žádost o rozvod a dělá si plány, jak si po rozvodu užije. A teprve před posledním stáním jí začne docházet, že to zase taková legrace nebude, protože bude muset vynaložit veškeré úsilí, aby přežila, no a z těch světlých plánů jsou jen nesplnitelné chiméry.

Takže jsem zvědavej, co Britové provedou. Počítám, že tak 85 % si v podstatě před 2 lety neuvědomovalo, pro co de facto hlasují. Těch zbývajících 15 % chtělo samostatnost, protože jsou zatvrzelí, majetkově za vodou a jde jim o moc nebo suverenitu, takže ti by nejradši odpádlovali s Británii dál od Evropy. Po tvrdém brexitu by šla ekonomika prudce a na delší dolů, aniž by jim to přineslo hmatatelné pozitivní výsledky.

No nic, Británie je už dlouho do říše, nad kterou nezapadá slunce, na cestě k bezvýznamnosti, tohle bude jen další pořádný krok v tomto směru.

+6
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 9 komentářů

7. 1. 2019  |  07:27  |  Ramesse II.

Absurdní strašení - v EU není drtivá většina světa a i když to eurohujerům může připadat neuvěřitelné, jezdí tam vlaky (dokonce lepší než v EU, viz Čína) a létají tam letadla (a také lepší než v EU, viz Thajsko, Singapur a spousta dalších).
+5
Líbí
Nelíbí
Reagovat

7. 1. 2019  |  11:45  |  tiffany

Nj, Britové jako zkušení válečníci počítají s nejhorším... ale pravdu bude mít spíš Bloomberg. Já bych jim přála, aby se dokázali dohodnout, že se dohodnou a v případném novém referendu více spoléhali na své hlavy, než na hulákání monster typu N. Farage.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

7. 1. 2019  |  11:47  |  xls

Je zajímavý sledovat britské politiky. Připomíná mi to manželku, která se po 30 letech manželství, kdy se o ni manžel staral, zblázní, podá žádost o rozvod a dělá si plány, jak si po rozvodu užije. A teprve před posledním stáním jí začne docházet, že to zase taková legrace nebude, protože bude muset vynaložit veškeré úsilí, aby přežila, no a z těch světlých plánů jsou jen nesplnitelné chiméry.
Takže jsem zvědavej, co Britové provedou. Počítám, že tak 85 % si v podstatě před 2 lety neuvědomovalo, pro co de facto hlasují. Těch zbývajících 15 % chtělo samostatnost, protože jsou zatvrzelí, majetkově za vodou a jde jim o moc nebo suverenitu, takže ti by nejradši odpádlovali s Británii dál od Evropy. Po tvrdém brexitu by šla ekonomika prudce a na delší dolů, aniž by jim to přineslo hmatatelné pozitivní výsledky.
No nic, Británie je už dlouho do říše, nad kterou nezapadá slunce, na cestě k bezvýznamnosti, tohle bude jen další pořádný krok v tomto směru.
+6
Líbí
Nelíbí
Reagovat

7. 1. 2019  |  13:37  |  xls

Pro Brity je velice důležitý (pokud ne nejdůležitější) i moment Severního Irska, kde v žádném případě nechtějí: 1) Hraniční kontroly mezi Irskem (tj. EU) a Severním Irskem 2) Aby mělo Irsko jiný celní režim než zbytek Británie
Bohužel jsem ale nepochopil, co vlastně chtějí, až ta hranice bude po brexitu faktická i celní hranice EU.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

7. 1. 2019  |  18:08  |  Petrkl

Citace - Ramesse II. / 07.01.2019 07:27

Absurdní strašení - v EU není drtivá většina světa a i když to eurohujerům může připadat neuvěřitelné, jezdí tam vlaky (dokonce lepší než v EU, viz Čína) a létají tam letadla (a také lepší než v EU, viz Thajsko, Singapur a spousta dalších).
Ano, ty neuvěřitelné rychlovlaky v Číně byly vyrobeny v Německu a jsou defakto úplně stejné jako ty německé. A v Thajsku a Singapuru létají letadla Boeing (americká) a Airbus (EU) a jsou úplně stejné jako ty v Evropě. V dnešní době už nejde o nějaké "Eurohujerství", dneska si už v podstatě žádný stát nepojede sám na sebe, vyjma několika diktatur, ale tam byste určitě žít nechtěl.
+3
Líbí
Nelíbí
Reagovat

7. 1. 2019  |  19:52  |  czhunter

Y2K bug se neprojevil, protože (na rozdíl od politiků) programátoři nejsou retardovaní a připravovali se na to nejméně 10 let dopředu.
Myslím že je skvělé, že EU umožňuje kterémukoliv státu svazek opustit a navíc tento si může vybrat, zda to udělá důstojně nebo nedůstojně. Zajímavé bude sledovat, který stát si vybere odchod tím prvním způsobem.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

8. 1. 2019  |  08:04  |  Ramesse II.

Jenže ty vlaky se v suverénní Británii nezastaví o půlnoci 31. března. Stejně tak letadla najednou nespadnou z oblohy - v Singapuru taky nepadají na zem jen proto, že není v EU. Prostě tohle jsou věci, které nemají s EU absolutně nic společného a jde jen o strašení, navíc velmi hloupé. EU stejně musí zkrachovat a já jen doufám, že to bude co nejdříve a ještě si stihnu užít svobody - Britové mají štěstí, že ji chtěli většinově a konečně ji získají (a to ji už teď mají víc než my).
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

8. 1. 2019  |  10:23  |  josef

No az se v Doveru a Calais zastavi kamiony na kdovijak dlouho, tak tomu budete rikat jak?
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

13. 1. 2019  |  17:22  |  Ppagani

EU je neskutečný moloch, existující jenom proto,aby se jedna parta měla jako v ráji a tento moloch nepřipustí,aby se jakkoli změnil.Jiná cesta,než exit neexistuje.Spolupráce v Evropě měla zůstat na úrovni z šedesátých let a EHS.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat
1/1

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK