Deset let s eurem. Slovensko je díky němu hospodářská dvojka střední Evropy

Luboš Palata | 2. 1. 2019

Před deseti lety přijali východní sousedé euro. Zvýšili si tím ceny, kvůli euru padla tamější nejreformnější vláda, ale ekonomice euro pomohlo.

Diskuze

17. 1. 2019  |  13:37  |  alena

Autor píše, že přijetím eura ubylo úbytku pracovních sil , které odcházejí za prací mimo Slovensko.
Tak ať mi hergot někdo vysvětlí, proč se za posledních dobře 10 let navalilo do Čech přes statisíce Slováků, kteří mi říkají, že na Slovensku je bída, zdravotnictví a školství v příšerným stavu a že na práci jsou tam Ukrajinci a Srbové.Slováci zdrhají!
Euro jim tedy pomohlo ?

+12
Líbí
Nelíbí
Reagovat

2. 1. 2019  |  14:36  |  Ivan

Zdravim, som normalny Slovak a na euro rozhodne nenadavam, vitam ho. A nepoznam nikoho v okoli, kto by nan nadaval (ostatne to potvrdzuju aj prieskumy, ze cca 70-80 % Slovakov nechce korunu).

-8
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 30 komentářů

12. 9. 2019  |  23:36  |  Josef

V tom článku je dost manipulací na to, abych mohl říci, že je objektivní.
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

6. 2. 2019  |  11:52

Za montovnami jde výzkum, vývoj, Když víc vyděláte (v montovně) můžete víc utratit.
+2
Líbí
Nelíbí
Reagovat

31. 1. 2019  |  16:20  |  Jk

Opravujem: stale ( nie stake)
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

31. 1. 2019  |  16:19  |  Jk

Slovenske bankovky sa stake vymenit daju, bez casovehi obmedzenia. V okoli su vsetci s eurom spokojni, nemenili by.
-6
Líbí
Nelíbí
Reagovat

18. 1. 2019  |  23:14  |  Jaroslav

Jezíval jsem na Slovensko v roce 1970 až 1980.BNa Slovensku se lidem vedlo dobře,Přibýbali nové doma,Slováci si přilepšocali z turistického ruchu.Akorát holt museli o politice státu- KSČ mlčet.Jestlipak mladá generace vůbec ví co to totalitní režim vůbec zanmená? Pan prazidet Dr.Edvard Beneš napsal.Kde bude chtít rozdělit český stát na Slovensko a čechy je zrádce vlasti a těchto společných národů.Ležel jsem V Motole rok a mluvil ze szdravotními sestřičkami ze Slovenska a říkaly,že je tam bída.Co jste to napsali jako úvod článku je to sprosté lhaní.
+6
Líbí
Nelíbí
Reagovat

17. 1. 2019  |  13:43  |  alena

Jo, ale jsme na tom podstatně líp, i když jsme tuto slovenskou montovnu vybavili za 80 let tak, aby měla na čem jednou samostatně stavět, ale pohnojila si to sama! Bohužel, vydírá nás dál.
+5
Líbí
Nelíbí
Reagovat

17. 1. 2019  |  13:39  |  alena

ano, Slovensko je montovna a převážná část obyvatel už není ani vyučena.Zbytek je u nás a v Rakousku!
+9
Líbí
Nelíbí
Reagovat

17. 1. 2019  |  13:37  |  alena

Autor píše, že přijetím eura ubylo úbytku pracovních sil , které odcházejí za prací mimo Slovensko. Tak ať mi hergot někdo vysvětlí, proč se za posledních dobře 10 let navalilo do Čech přes statisíce Slováků, kteří mi říkají, že na Slovensku je bída, zdravotnictví a školství v příšerným stavu a že na práci jsou tam Ukrajinci a Srbové.Slováci zdrhají! Euro jim tedy pomohlo ?
+12
Líbí
Nelíbí
Reagovat

9. 1. 2019  |  22:07  |  Dagmar

A co jsme my? Take montovna
+7
Líbí
Nelíbí
Reagovat

9. 1. 2019  |  19:30  |  Louis

Slovakie je pouhopouha montovna aut, jestli je na praci cvicenych opic zalozen ekonomicky zazrak, tak jim ho preji, staci propad na trhu aut a budou zas foukat do fujary a soustat ovce, ojro je tam vyhodou jen pro wv
+9
Líbí
Nelíbí
Reagovat
1/3

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK