Plyn letí nahoru. Zatím zdražují jen někteří dodavatelé

Jana Poncarová | rubrika: Co se děje | 20. 12. 2018 | 11 komentářů
Rok 2019 by do povědomí českých domácností a firem mohl vstoupit jako rok, kdy zdražily energie. Po elektřině poroste i cena plynu, v průměru o pět až devět procent. Záleží na dodavateli. Nezdražují totiž všichni a navýšení ceny se dotkne jen někoho.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 12. 2018 14:32, eďa

Mně už i ten nejlevnější dodavatel tímhle zdražováním dokopal k vizi realizace krbovek s výměníkem, tj. 5-kW do místnosti a 14 kW do TUV, rozpočet necelých 50 tis. udělám si sám. Dříví za babku, ještě se snížuje daň a cirkulárku mám. Takže plyn jen na temperování, když jsem v luftě, nač házet perly sviním ? Potřebují dietu, jsou moc vypasené .....

+11
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 11 komentářů)

11. 8. 2019 23:50 | Tomas

Nutil? :-) Já se musím smát pane.Předseda může jen navrhnout... Prometheus znám,jedná se o velice solidní firmu a městskou! Ta toho předsedům moc dát nemůže! S kotelnou vždy ušetříte....to je logické a hlavně jasně prokazatelné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 3. 2019 1:00 | Renek

poslední dobou čím dál více o nich slyším, předpokládám že do půlky roku o ně bude "rvačka" díky tomu nejlevnějímu plynu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 3. 2019 23:41 | Vanda

já přecházel k www.armexenergy.cz minulý rok díky levnějšímu plynu a od té doby jsem se nesetkal s jakýmkoliv zdražením či neférovým jednáním vůči mně, navíc za mě provedli i změnu dodavatele
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 12. 2018 19:39 | Radek M.

Nejsem z tech, co maji vlastni kotelnu, takze nemam nazbyt a budu odepirat stejne jak doted. Tak jsem se rozhodl jsem zafixovat jak elektrinu tak plyn a doufam, ze mam na nakou chvili klid. Mam u Bohemia Energy nove fixaci na dva roky, do ted jsem obe komodity resil pouze ber garance na dobu neurcitou. Kdo ma radeji svobodu, daval bych si vetsi pozor v nasledujicim roce na ceniky. Nicmene furt je myslim jistota, ze alternativci budou na plyn i elektrinu furt levnejsi nez dominanti, odhadem podle minulyho i soucasnyho vyvoje na trhu.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

24. 12. 2018 12:15 | pagani

A to proto, že muselo být vše zprivatizováno do rukou bývalých veksláků, tak to přátelský západ nařídil.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 12. 2018 19:23 | lubanek57

Vše je to jen o ziscích energetických firem, rádoby ekonomové vytvářejí zdražovací nelogický humbuk ke konci každého roku, ropa a plyn nesouvisí s cenou elektřiny, natož uhlí, ceny na burze jsou stabilní, dlouhodobě nasmlouvané zásoby energií za nižší ceny, nejsou důvodem ke zdražování, pouze zisk a platy distributorů, a emisní povolenky at si platí státy ze svého, energetiteční giganti by to neměli promítat do cen spotřebitelům !
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 12. 2018 14:32 | eďa

Mně už i ten nejlevnější dodavatel tímhle zdražováním dokopal k vizi realizace krbovek s výměníkem, tj. 5-kW do místnosti a 14 kW do TUV, rozpočet necelých 50 tis. udělám si sám. Dříví za babku, ještě se snížuje daň a cirkulárku mám. Takže plyn jen na temperování, když jsem v luftě, nač házet perly sviním ? Potřebují dietu, jsou moc vypasené .....
+11
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 12. 2018 22:30 | Pavel

Vlastní plynová kotelna místo CT se většinou vyplatí. Je ovšem třeba instalovat kondenzační kotle o příkonu nižším než 50 kW klidně i několik do kaskády oddělené přepážkou. Pak se totiž nejedná o klasickou kotelnu a žádné další služby kromě běžné údržby nepotřebujete. Promettheus je 100% dceřinou firmou pražské plynárenské a tedy záruka ekonomické a doufám i odborné solidnosti. Tato firma Vám těžko dá provizi.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

20. 12. 2018 13:28 | Jirka

nejsou vypočítavé jen firmy, ale i předsedové SVJ.Nám nutil jako hotovou věc předseda SVJ vlastní kotelnu a dodavatele Prometheus a ten uvedl tak nízkou cenu , že lze předpokládat , že nesplní plně všechny služby.Stačilo se juknout na ERÚ a byla to tak akorát cena plynu. Kolik se dává provize těm, kteří kšeftíky dohodí?,Ví to někdo ?Jde o to, že vlastníci se po prvním vyúčtování prohnou, ale aktér dohody z toho má profit a netýká se ho to.A za rok bude měnit dodavatele zas a zase s profitem.A zapomeňte na to, že musí mít souhlas ostatních domě.Ti většinou ani v domě nežijí a byty pronajímají a je jim to fuk.Alespoň v centru Prahy to tak je. Tak to vidím já!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 12. 2018 13:17 | josef

jak ktery plyn. CO je tezsi nez vzduch, ten neleti nahoru, ale klesa k podlaze :D
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 12. 2018 11:16 | Zdenek

Nefixuji i když jsem tentokrát na vážkách kvůli víceméně jistému zdražení. Automatická prolongace bez výpovědi je ale nechutná vypočítavost firem.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jaroslav Starka

podnikatel, 1.FK Příbram

Jannis Samaras

podnikatel, Kofola

Jaroslav Starka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jannis Samaras
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services