Odborníci: Ceny energií porostou

Monika Šaríková | 13. 12. 2018

Po několikaletém příjemném období levné energie přichází růst cen. Zdražování se týká elektřiny i plynu. U elektrické energie se mluví o zdražování až o deset procent. Příčina: vyšší cena uhlí a emisních povolenek, ale i velká vedra.

Diskuze

13. 12. 2018  |  08:59  |  Ramesse II.

Ono by stačilo vystoupit z EU a nekupovat si povinně nějaké jejich povolenky - oni nám nemají co povolovat, máme být svrchovanou zemí a pokud nejsme, je naší povinností za svrchovanost bojovat. Současně vyrábíme více elektřiny než spotřebujeme, tak je logické zakázat její vývoz tak, abychom si nemuseli dráže kupovat elektřinu cizí.

+16
Líbí
Nelíbí
Reagovat

13. 12. 2018  |  20:59  |  Rades

,, Férový"žárovkový dodavatel ??

-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 9 komentářů

26. 3. 2019  |  01:05  |  Renek

nezdá se mi že by můj dodavatel armexenergy na mě za ten rok projevoval jakoukoliv zlodějinu, takže ne všichni, tito jsou aspon poctivý narozdil od ostatních
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

26. 3. 2019  |  01:04  |  Renek

férový dodavatel, to je pro mě armex, který umí s lidmi správně jednat projevit ochotu apod. a v neposlední řadě i poskytovat nejlevnější elektřinu
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

27. 12. 2018  |  10:57  |  Košinár

Zamrazit si cenu je dobrá věc, dá se tím ušetřit spoustu peněz, ale musí se to promyslet, protože to může být i nástroj, co člověku náladu pěkně pokazí, když se nezamrazí správě a pak se to jen táhne napříč léty, podepsanými ve smlouvě. Myslím si že to chce brát hodně ohled i na budoucnost, protože cena fakt ještě poroste, co jsem se díval, já mám cenu danou od B.E. a ti si myslím, že ten produkt mají postavený právě s ohledem na budoucnost, proto nemám obavy, že bych to u nich nemohl s klidem překlepat a pak už by zas mohl přijít zlom.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

20. 12. 2018  |  23:18  |  pagani

Veškerý klíčový průmysl zestátnit, stejně k němu přišli současní majitelé poodvodnými zlodějinami.
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

13. 12. 2018  |  20:59  |  Rades

,, Férový"žárovkový dodavatel ??
-1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

13. 12. 2018  |  12:23  |  KYSOŇ

Vzhledem k obrovským vedrům je zapotřebí zdražit hlavně plyn, poněvadž se méně protopí ..... To stejné bylo s vodou ,klesá spotřeba, tak vám to , milí obyvatelé země Koruny české řádně osolíme. A o elektřině raději ani nemluvit, 32% vyrábí atomovky a ty toho uhlí spotřebují miliony tun. Dále je nutné platit za "solární švindl" a potom dotovat levný vývoz do EU ( třetina z celkové výroby v uhelných elektrárnách ). My to však zvládneme....
+5
Líbí
Nelíbí
Reagovat

13. 12. 2018  |  11:36  |  Lhoták

Tak to samozřejmě záleží na firmě a produktu. Někdy je to tak, že máš cenu garantovanou jen třeba na první rok, přestože smlouva je na tři roky a někdy jí máš fixovanou na celou dobu. Já mám třeba u Bohemia Energy u produktu Klasik fixaci na 2 roky a vím, že mi cena zůstane, což při současnym zdražování není vůbec na škodu.
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

13. 12. 2018  |  10:07  |  Šťoural

Dejte si pozor na nabídky dodavatelů na delší dobu, třeba na tři roky. Obvykle totiž nejde o to, že by po celou dobu byla zafixvána dnešní cena, ale o prachsprostý závazek nezměnit dodavatele (leda pod velkou sankcí) - zatímco jeho cena se může měnit (v Česku rozuměj stoupat). Také mne to zmátlo, neboť jsem chtěl fixaci na tři roky, ale spíše jen náhodou jsem si na poslední chvíli všimnul, že jde o stálost a neměnnost smluvního vztahu nikoli však ceny silové elektřiny. Bacha na právníky!
+4
Líbí
Nelíbí
Reagovat

13. 12. 2018  |  08:59  |  Ramesse II.

Ono by stačilo vystoupit z EU a nekupovat si povinně nějaké jejich povolenky - oni nám nemají co povolovat, máme být svrchovanou zemí a pokud nejsme, je naší povinností za svrchovanost bojovat. Současně vyrábíme více elektřiny než spotřebujeme, tak je logické zakázat její vývoz tak, abychom si nemuseli dráže kupovat elektřinu cizí.
+16
Líbí
Nelíbí
Reagovat
1/1

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK