Zvýšení životního a existenčního minima. Jak ovlivní příjemce dávek a lidi v exekuci?

Monika Veselíková | 10. 12. 2018

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová chce vyšší životní a existenční minimum. Co změna přinese v praxi?

Diskuze

13. 12. 2018  |  14:27  |  fran56ris

Si děláte prdel ??? Nesledujete vůbec vývoj ekonomiky a zprávy.Státní dluh se SNIŽUJE !!! Plete si dobu kdy zde vládli zloději z ODS !!! A přisluhovači typu Nagyová, Ritig a podobná zvěř .FUJ ! FUJ ! FUJ !

+16
Líbí
Nelíbí
Reagovat

10. 12. 2018  |  10:55  |  D

Typické socialistické perpetuum mobile, ale kde na to brát či kdo to bude platit, to Maláčovou nezajímá. Pořád jen vymýšlí, co by ještě navrhla na zvýšení. Nejdřív se zvýší minimální mzda s odůvodněním, aby se lidem vyplatilo pracovat a nechtěli být na dávkách. Jakmile se to prosadí, tak se ihned zvýší zase dávky, protože jsou přece i vzhledem k té minimální mzdě tak nízké. A záhy se opět zvyšuje minimální mzda, a tak pořád dokolečka. A státní dluh roste a roste. Ale zdroje zřejmě jsou.

-17
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 17 komentářů

1. 2. 2019  |  03:18

??????????????????801??????|????.jp
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

8. 1. 2019  |  18:39  |  Eva

Nasi pani poslaci a dalsi nenezranci si zvyslili platy o cirka 15000 korun jak u zakladniho platu tak i u ostatnich prispevcich. A nam duchodcum pridali v prumeru 9OO korun,ale na druhe strane je velke zdrazeni kam se kouknete a jim jeto uplne jedno zda to zvyseni duchodu propryje vysoke naklady na vsechno.Me pridali 834 a zteto castky se mi odecte cirka 300 na prispevku na bydleni se kterym vzdy pocitam kazdym rokem to mi nevadi ale co mi vadi ze se kazdy rok zdrazuje najemni byty na kterych se vubec nic nedela to mi kazdy rok zvedne tlak.Takze letos jsem zvedava o kolik se nam zvedne najem.Ja bych si prala jak by vystacili nasi pani poslanci s 3410 korunami na cely mesic a navsechno na jidlo,obleceni.leky s doplatky drogistycke zbozi.
+6
Líbí
Nelíbí
Reagovat

31. 12. 2018  |  10:43  |  Milan

Dluhy nerostou kvůli těmto výdajům, ale předřazeným silnicím etc. Opravdu za mnoho miliardové dluhy nemůže sociální stát věřím, že ekonomické perpetuum mobile neexistuje, ale také je třeba šetřit tam kde se mrha miliardami ne tam kde je potřeba je sypat. Vítejte, tohle je realita, kde mizí peníze a v sociálním zabezpečení to není.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

18. 12. 2018  |  11:27

Jaké svátky budou mít ve vládě ?A jaké důchodci s podprůměrným důchodem-a bez zvýšeného životního minima,co přijdoú i o chudinskou dávku?!!!!Je vám dobře ?
+2
Líbí
Nelíbí
Reagovat

17. 12. 2018  |  23:43

Pro důchodce v hmotné nouzi-a z dřívější poctivě dřiny-Je i 1 měsíc bez dostatečněho finančního zajištění-likvidační a zabíjející .Toto zazobaná vláda produkuje-a toto je z těch dříve poctivě pracujících od nevidím,do nevidím.Teď se jim smějí,div že se nezadusí.Nastavte jim zrcadlo.
+9
Líbí
Nelíbí
Reagovat

17. 12. 2018  |  22:50

Jak vám vě vládě chutná -za ty vaše zvýšené platy nechcete zvýšit důchodcům s malým důchodem chudinské životní minimum?!!!
+4
Líbí
Nelíbí
Reagovat

17. 12. 2018  |  22:40

Dnešní důchodkyně,co při těžké dřině ,za málo peněz a sama vyživila 3 potomky,pečovala o další staré a nemocné bez finančních podpor-sama teď nemocná a vyždímaná i finančně má být ve skupině lidí kterou nenažrani shora odepíšou?!!!Takhle se stát stará?!!!!To je odměna?!!!
+3
Líbí
Nelíbí
Reagovat

17. 12. 2018  |  22:27

Vláda už si přidala!Tloustnou!Co skupina chudých důchodců?!!!!Tu klidně obětují?Pro ně na zvýšení životního minima nezbude-až odpracovali-a teď nemohou?!
+13
Líbí
Nelíbí
Reagovat

17. 12. 2018  |  20:36

Platí, že životní minimum domácnosti závisí na počtu jejich členů a také věku nezaopatřených dětí. Konkrétní sumy vidíte v tabulce níž. A další kraviny kterým říkáte zákony, v praxi stručně a jasně způsobuje. Že málo komu tyhle podpory vypočtou, to se musíte joo starat a řvát, aby jste to dostali, tyhle prachy jsou pro ty co si je umí vyřvat, pro ty co je potřebují. Dodnes se mladý člověk, vyrůstající ve slušné rodině, kde nikdo nekrade, nemůže odstěhovat do svého bytu bez toho aniž by se zadlužil, či nějak jinak upsal, kde by na něm někdo vydělal. Tudíž je to tady jeden velký podvod celý váš systém, úřady které mají člověku pomáhat, tak právě naopak, snaží se ho conejrychleji zbavit, viz pracák.. právní pomoc zdarma, je 15min fikce, kdy když se snažíte o tu právní pomoc.. tak vám s kyselým pyskem, nějaký namyšlený právník z ČAK odpoví, že za 3 měsíce na 30min.. :D směšné.. a nebo právník když vás seberou ? Haha, není, smůla :D dvakrát to mám potvrzené na vlastní kůži, vše co píšu, je z vlastní zkušenosti. Ať si to člověk zkusí, ověří jak to je.. a zažije nezapomenutelné chvíle :D
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

17. 12. 2018  |  10:22  |  josef

Takze podle Vas clovek, co nema prijem, muze delat dluhy dle libosti????
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat
1/2

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK