Minimální mzda 2019 vyšší o 1150 korun. Co stoupne s ní?

Minimální mzda se od ledna zvýší o necelých dvanáct set korun. Přidáno ale nedostanou jen nekvalifikované profese, spolu s minimální mzdou rostou i mzdy zaručené. Kolik nová výše zaručených mezd dělá, a jaké další platby se od minimální mzdy odvíjí? Poradíme.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 11. 2018 8:28, Karel

S dalším zvýšením mezd se zvýší především opět ceny všeho. Přijde mi, že si to většina lidí vůbec neuvědomuje. Kde vezou firmy a podnikatelé peníze na takové zvýšení mezd? 1/5 za dva roky.
Pokud zaměstnanci nezačnou odvádět o 20% větší práci (a firma o 20% víc vydělávat)oproti roku 2017, tak samozřejmě zvýší ceny. Nebude to najednou o 20%, ale pozvolna to tam dojde. A půjdou nahoru nejen ceny zboží v obchodech, protože se bude přidávat úplně všude. Takže nakonec si za tu zvýšenou výplatu všichni pořídí stejný objem zboží a služeb jako před zvýšením mezd.
Jediný, kdo na tom vydělá, je stát na daních a odvodech. Ale i on nevydělá celých 20%, protože i on přidá státním zaměstnancům.

+25
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 13 komentářů)

21. 2. 2019 23:15 | Anna

Timto ridanim penez nam stejne nepomuzou,budem na tom hur,protoze ceny zbozi,pojisteni budou mnohem drazsi
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 2. 2019 14:44 | Alena

Dobry den,chci se zeptat minim.mzda od letosniho roku 13.350_jak se pocita kdyz mam priplatek za smennost a osobni ohodnoceni zamestnavatel nam dal vse do minimalni mzdy prosim o vysvetleni
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 2. 2019 23:41 | Lucka

My to máme v práci to samé ..taky by mě to zajímalo .. my máme na hodinu 78,10 + prémie .a nic nepřidali ..
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 1. 2019 12:30 | Jaruška

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli se mi zvedne minimální mzda, pracuji jako uklízečka na 6 hod. mám pracovní poměr v chráněné dílně děkuji Jaruš
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 1. 2019 9:51 | Andrea Hubená

Dobrý den, chci se zeptat minimální mzda na hodinu v mém případě 88 Kč je základ? Nebo to je i s premiéra? V práci mi tvrdí že nám se nic zvedat nemusí. Mám 79 kcna hodinu. Plus prémie, děkuji za odpověď.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 12. 2018 9:01

Pridej se na stránky poskozenihornici.cz, tam tohle resime. Nejsou to stránky jen pro havire, ale pro každého, kterého se ta zlodějna týká.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

8. 12. 2018 16:39 | Pagani

A přesně tolik byl dal soudruhu Vladimíru Dlouhému a ostatním soudruhům, kteří zradili své ideály a stali se z nich velcí kapitalistické.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 11. 2018 12:10 | Lukáš

a co lidé po prac.úrazu, či nemocní z povolání? Tito, pokud jsou na ČID I.-II. st. pak jim ÚP nějakou práci i na zkr.úvazek najde a poté těmto lidem Č.Pojišťovna, která vyplácí tzv. rentu tuto po každém zvýšení min.mzdy zkrátí a to o nemalou výši.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2018 12:25 | chk

Nejchudší a nejméně schopní si pod sebou řežou větev a ještě při tom tleskají...
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2018 11:10 | josef

Davnky v hmotne nouzi nejsou tolik, co pisete. Davky se odviji od zivotniho minima, ktere je pro jednotlivce ta castka, kterou uvadite. Kazda davka se nejak pocita a mohou byt vyssi nez 3410.
Dávkami, kterými se řeší pomoc v hmotné nouzi, jsou
příspěvek na živobytí doplatek na bydlení mimořádná okamžitá pomoc
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

26. 11. 2018 8:52 | HonzaV

Spousta lidí si to neuvědomuje, ale minimální státem vynucená mzda dělá nezaměstnané právě z těch, kteří by ochranu státu potřebovali nejvíc. Každá normální firma to má tak, že když někoho zaměstnává, tak se ta práce musí vyplatit - jinými slovy, zaměstnanec musí vyprodukovat více než jsou náklady na jeho "držení". Prémie (to "více") je zisk podnikatele za investovaný kapitál a podnikatelské riziko. Ono to nebude vidět hned, ale dlouhodobě se prostě tihle lidé nevyplatí a budou nahrazeni roboty, nebo - v horším případě - ta služba nebude vůbec poskytována, protože cena té práce bude vyšší, než nabízená hodnota. Ruku na srdce, kdo z nás si platí zahradníka?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2018 8:28 | Karel

S dalším zvýšením mezd se zvýší především opět ceny všeho. Přijde mi, že si to většina lidí vůbec neuvědomuje. Kde vezou firmy a podnikatelé peníze na takové zvýšení mezd? 1/5 za dva roky. Pokud zaměstnanci nezačnou odvádět o 20% větší práci (a firma o 20% víc vydělávat)oproti roku 2017, tak samozřejmě zvýší ceny. Nebude to najednou o 20%, ale pozvolna to tam dojde. A půjdou nahoru nejen ceny zboží v obchodech, protože se bude přidávat úplně všude. Takže nakonec si za tu zvýšenou výplatu všichni pořídí stejný objem zboží a služeb jako před zvýšením mezd. Jediný, kdo na tom vydělá, je stát na daních a odvodech. Ale i on nevydělá celých 20%, protože i on přidá státním zaměstnancům.
+25
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 11. 2018 8:19 | buffalo

a kolik budou dávky v hmotné nouzi...??? furt jen 3410.-...???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Světlík

podnikatel, Vítkovice Holding

Eva Jiřičná

architektka

Jan Světlík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Eva Jiřičná
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services