Srovnání spořicích účtů: Blýská se na lepší časy?

Ondřej Tůma | rubrika: Co se děje | 16. 10. 2018 | 22 komentářů
Úroky spořicích účtů začínají pomalu růst. Přečtěte si, kdo vám dnes na spořáku nejlépe zhodnotí sto tisíc a milion korun. Respektive zhodnotil by, nebýt inflace.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 10. 2018 10:37, Petr Chytrý

Chyba u Creditas při spoření 1M CZK. 750k se úročí 0,8% a 250k se úročí 1.1%.

+13
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 22 komentářů)

25. 10. 2018 7:26 | František Plecko

Souhlasím s panem Mašátem z partners lidé musí trochu pochopit co je OK a co ne, viz jak popisuje, že nulové úročení není správné…Možná by lidi před tím, než se rozhodnout kde budou spořit měli navštívit nějakého odborníka aby mu vysvětlil co je pro něj nejlepší.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 10. 2018 11:22 | Gabriel Pleska

Nevím, kdo nebyl na webu Creditas: „Na našem Spořicím účtu získáte základní úrokovou sazbu 0,8 % p.a. Pokud ale vklad přesáhne 750 tisíc Kč, je částka nad touto hranicí úročena vyšší sazbou 1,1 % p.a.“ A tak to v té tabulce je.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 10. 2018 10:57 | Einar

Opravuji podmínky u EQUA u spořáku HIT: výhodnější úrok se získá pouze za 3xzaplacení kartou v měsíci. Už neplatí mít místo toho mít příjem 10 T za měsíc, buď to nikdo nepoužíval nebo se jen pomocí trvaláku těch 10T ohřálo na 1 den, že to zrušili. Platím kartou, tak jsem si toho ani nevšiml...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 10. 2018 10:47 | Einar

Souhlas, v článku je to špatně uvedeno! Na webu CREDITAS u spořáku se s tím netají, je tam i názorný graf, že při úložce 1 mio je úrok 0,88%, při úložce 1,5 mio je úrok 0,95%. Autor článku vůbec nebyl na webu CREDITAS, nebo netuší co je to pásmové úročení :-( Oceňuji však, že CREDITAS to na webu názorně ukazuje.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 10. 2018 10:40 | Einar

Air je tam co Equa. obě mají podmínku placení kartou. U AIR musíte zaplatit plateb.kartou 5x za měsíc, aby zhodnotila lepším úrokem 250 T na spořáku a 100 T na běžáku. U EQUA musíte zaplatit plateb.kartou 3x za měsíc/nebo si nechat na běžák poslat min 10 T měsíčně, aby zhodnotila lepším úrokem 200 T na spořáku. Z porovnání článek vyloučil všechny spořáky s podmínkami.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 10. 2018 11:30 | Eli

Jdu do toho a za rok poreferuji, jak jsem na tom vydělal ( prodělal ) :-D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 10. 2018 14:34 | Karel

"No já se zase domnívám, že rubl nemůže vůči koruně klesat věčně a že možná teď je správná doba na směnu korun na rubly". ... To se mi moc líbí ... hledejte výraz Marná naděje gamblera (Gambler’s Fallacy) :-).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 10. 2018 13:46 | Eli

Děkuji za objasnění. No já se zase domnívám, že rubl nemůže vůči koruně klesat věčně a že možná teď je správná doba na směnu korun na rubly. Nicméně musím s vámi souhlasit, že úrok 5,1% je daný velkým rizikem znehodnocení vašich úspor, takže do toho nejspíš nepůjdu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 10. 2018 13:27 | Karel

No a pokud jde o riziko, tak 3y volatilita páru CZK/RUB je 15%, tedy zhruba stejná jako u akciových indexů.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 10. 2018 11:59 | Karel

Za poslední rok oslabil rubl ke koruně o 11,5%. To není moc velké terno.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

18. 10. 2018 10:23 | Eli

A co si změnit peníze na rubly a jít ke Sberbank, která nabízí úrok 5,1% p.a. Zkoušel to už někdo? Já do toho asi půjdu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 10. 2018 10:18 | JohnBattler

Už jsem si založil účet u CREDITAS, tak snad jim tato politika dlouho vydrží. Ostatní banky slušný úrok podmiňují podmínkami nebo mají limity typu 200-300 tisíc. Když chce mít člověk někde uloženou větší částku a mít ji hned k dispozici, tak mi přijde CREDITAS jako nejlepší volba.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 10. 2018 11:22 | Gabriel Pleska

Air Bank má ten úrok podmíněný splněním nějakých věcí. Jsou to sice drobnosti, ale podmínky to jsou. Banky, které pro připsání úroků vyžadujou po klientech plnění nějakých bobříků, najdete v boxu s bobrem.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

17. 10. 2018 10:51 | Honza

Přesně tak, kde je Air Bank, 1% p.a. Vám nikdo jiný nenabídne. Myslím si, že celý článek je velice tendenční...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

16. 10. 2018 19:48 | Goman

U te Equa uz neni moznost 10k na ucet. Pouze platby kartou pro bonus.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2018 17:41 | o

Zajímavé je to obrácené pásmové úročení, hned u 3 bank v tabulce je za víc peněz menší úrok. Banky však přece s vyšší úložkou klienta nemají žádné další náklady, navíc mohou bez práce a rizika získávat od ČNB 1.5% p.a. na 2T repo. Snad je to pokus jak přesvědčit klienta, aby peníze navíc investoval do jiných (pro banku poplatkově výhodnějších) produktů, např. do podílových fondů. No, nevím jak u koho, ale u mě to nezafungovalo.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2018 17:15 | cz0001

Přidejte si JT bank pro spořicí účet v úložce 1 000 000 Kč, kde vychází nejlépe na trhu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2018 15:26 | Ex

ING ptřilo svého času mezi zajímavé možnosti. Dnes slibují nováčkům 2% na 6 měsíců a na staré klienty kašlou. Nezbývá než na účtu nechat 0 a počkat až jim to docvakne,
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2018 14:48 | David

A kde je AIR BANK?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 10. 2018 10:37 | Petr Chytrý

Chyba u Creditas při spoření 1M CZK. 750k se úročí 0,8% a 250k se úročí 1.1%.
+13
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Kolik musíte spořit na?

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ondřej Bartoš

podnikatel a investor, Credo Ventures

Roman Vaněk

kuchař a podnikatel

Ondřej Bartoš
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Roman Vaněk
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services