Kontrol práce načerno přibude. Kolik dělá pokuta?

Inspekce práce si chce posvítit na nelegální zaměstnávání. Kdy jde o práci načerno, jaké jsou nevýhody nelegálního zaměstnávání a jaké sankce hrozí zaměstnavatelům i zaměstnancům? Poradíme.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 9. 2018 6:56, Chroust

To by mě zajímalo, ve které kolonce jsem já. Uložili mi pokutu 250 000 korun po čtyřech odvoláních k inspektorce, její okresní vedoucí, krajskému vedoucímu a vedení OIBP. Krajský soud konstatoval, že se žádný správní delikt nestal a pokutu museli vrátit. Ani jeden ze stupňů řízení neví, co je to nelegální zaměstnávání. Tragédie je dovršena tím, že nejenže se ani neomluvili, ale musel jsem si náklady správního řízení 1000 korun vymoci novou žalobou. Náklady soudního řízení 38 000 korun nese daňový poplatník a nikomu z úřadu se za zvůli nic nestalo. Podle rozsudku nárok za náhradu škody za nezákonné zadržení pokuty na dobu 1,5 roku nevznikl, protože jsem "dost bohatý, aby mi ty peníze nechyběly". Jsme pro ně jen otroci. Úředníci za nic nezodpovídají, to jen vy - daňoví poplatníci. Bravo

+48
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 21 komentářů)

20. 7. 2020 17:10 | Vampire

Být upírem má určitá omezení, ale může to být také spousta zábavy. Díky vašim silným stránkám a schopnostem budete úspěšní téměř ve všech snahách, kterých se účastníte, a než to budete vědět, peníze a známí vám přijdou proudit. Můžete si vybudovat bohatství a získat prestiž a známost a pokusit se o věci, které jste nikdy nemohli považovat za člověk. Jedna věc, kterou určitě budete mít více, je čas. Dopřejte své vzdělání a naučte se vše, co jste kdy chtěli. Cestování po světě, aby viděli věci, které většina lidí v televizi vidí jen jednou. To bude obzvláště zábavné, pokud se obrátíte a sdílíte svůj život s jedním z nás. Ukažme vám zázraky světa. Naučte se nové jazyky, jděte se seskoky nebo potápějte se žraloky, navštivte africké safari. Už se nemusíte bát přírody nebo divoké zvěře, budete se stát nejsilnějším dravcem na světě. Bavte se s ním a váš život jako upír může být více naplňující, než jste kdy snili. Prozkoumejte, experimentujte, prožijte a získejte nadšení. Je tam velký svět se spoustou věcí, které můžete vidět a dělat, a jako upír můžete dělat vše, pokud jste ochotni a připraveni být plnohodnotným upírem se schopnostmi a mocnými skvělými schopnostmi, pak je to pro vás příležitost, abyste se proměnili a proměnil se v upíra, kontaktujte mocného hinduistického kněze, a také on je upírským pánem, najděte ho na jeho e-mailu a položte mu svou žádost a přání srdce, věřte mi, že ho najdete na: vampirelordenrichment@gmail.co mnebo můžete také mě najdete na mém e-mailu jamessmith05678@gmail.com Buďte v klidu a získejte pravomoci .......
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 11. 2019 20:23 | Anton

Mohu se zeptat když vím že někdo pracuje na černo komu bych měl nahlásit ?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 10. 2019 11:35 | xxx

A proč teda jedné nejmenované české firmě švarcsystém neustále prochází, když její způsob zaměstnávání řidičů jakožto dopravců naplňuje veškeré znaky zaměstnaneckého poměru?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

30. 1. 2019 22:38 | Jana Kovářová

Nelibý se mi že manželům Šivakovim,byla uznána insolvence a oba pracují mimo svého zaměstnání na černo v jiné firmě.Jedna se o Martina Šivaka a Andreu Šivakovou týdně si videosignálu 7000 Kč a tímto okrádají justici, mělo by to být prošetřeno .je to firma Střel Produkt Inovattsion jak tak s.r.o
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 9. 2018 20:38

ozvu se tome, poslu, jen ted neni cas, az budu sedet v kanclu, pristi tyden
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 9. 2018 18:52 | josef

vlada zruseni superhrube mzdy, jejimz efektem je to, co popisujete, vubec nerozhodla, zadny zakon jeste schvalen nebyl, tak co to tady melete? Vlada v demisi mohla mit tuto ideu, mohla na ni pracovat, ale vubec to neni hotove!!!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 9. 2018 14:49 | deprese

Vláda to rozhodla, když byla v demisi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 9. 2018 12:55 | L.

Registrační pokladny nejsou EET. Jsou technologicky mnohem jednodušší a neposkytují on-line šmírování všech obchodníků.

Dalším aspektem je způsob kontroly, kdy se za drobné formální pochybení udělují likvidační pokuty, zatímco zlodějiny jiných se bohorovně přehlížejí.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 9. 2018 9:40 | josef

jen drobnost, uz nejakou dobu je to vlada s duverou.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 9. 2018 8:05 | deprese

Vláda v demisi, která ze své podstaty nemá přijímat zásadní kroky, chystá zvýšení daní až o 60 % těm, kdo pronajímají byty. Plán už připravilo ministertsvo financí. Návrh počítá s tím, že ten, kdo má z pronájmu příjem vyšší než 1,5 milionu korun ročně, bude platit daň z příjmu na místo současných 15 % nově 24 %. Ten, kdo má příjem v tomto oboru nižší než 1,5 milionu, bude platit 19% daň z příjmu.
Hospodářské noviny už přinesly informaci, že v důsledku toho se zvýší nájmy a zastaví se stavba nových nájemních bytů. Zahraniční společnosti už tak v ČR učinily. „Zvýšení daní se může promítnout zhruba desetiprocentním zdražením nájmů, které může zbrzdit výstavbu nových bytů. Velcí developeři až na nepatrné výjimky nájemní byty nestaví pro příliš nízké výnosy,“ uvedl pro Hospodářské noviny předseda správní rady sdružení Tomislav Šimeček. (Takhle se ožebračují lidi)
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

13. 9. 2018 6:00 | Chroust

Ano, Bureš se Schillerovou už svůj Absurdistán dostatečně předvedli. Živnostníkům se sníží paušál, aby si nejbohatší mohl vyplácet dotace z jejich daní. Naštěstí to mám 30 km na německé hranice. A až se pohraničí dostatečně vylidní, budou kroutit hlavou, proč pro Krista tam ti lidé budou vítat nějakého novodobého Henlaina...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 9. 2018 22:56 | Jezevec

Taky bych mel zajem. Mozna by to redakci stalo za clanek?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 9. 2018 21:50 | Tom

To zní velmi zajímavě, nějak mě ani nenapadlo, že se může stát, že přijde kontrola zrovna v okamžiku kdy se u vás motá kamarád aby nezištně pomohl... pokud byste se chtěl podělit o "svůj návod" jak se bránit, stál bych o Váš kontakt :-) né že by to bylo aktuální, ale jeden nikdy neví s čím se může setkat... benes.tomas (zakroucene áčko) email.cz
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 9. 2018 18:06 | Chroust

Ano, podělím se, není problém. Vzájemná výpomoc přítele není nelegální zaměstnávání. Chybí vztah podřízenosti a nadřízenosti, chybí odměna za práci, není splněna podmínka krytí nákladů práce tzv. zaměstnavatelem, chybí domluva o času začátku, konce a příp. trvání pracovní činnosti, pracovní nářadí není zaměstnavatele atd. Nejsem právník, píšu z voleje, musel bych se do papírů podívat do r. 2012 pro podrobnější info. Jinak pomsta je sladká v řádech milionů, vše legálně. Nedráždit hada bosou nohou aneb kdo chce kam, pomozme mu tam. Hezký den.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 9. 2018 16:39 | Tom

Zdravím, nepodělil byste se blíže o co se jednalo? Díky a ať se daří! :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 9. 2018 15:11 | HonzaV

No to určitě taky, ale uznejte, že je politicky průchodnější "zajistili jsme X miliónů na kobercových daňových kontrolách s nasazením životů atd." (co na tom, že to budou vesměs nevymahatelné částky, protože na krachujícíh firmách nebo na karuselech DPH, takže účetně super, ale firma peníze nikdy nezaplatí), než "zvedneme vám plošně daňovou sazbu, aby neklesl výběr" (a opozice začne vesele křičet, že aktuální kormidelníci neumí vybrat daně a tak jen zahušťují síta).
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 9. 2018 14:44 | Honza z Boudova

V Německu je v podstatě také EET a nikdo ani nemrkne, u nás každý čeká až odejde AB a pak zase začne zlodějna, jen abyste se nespletli. Mimochodem v Kanadě je u každé kasy black box, což je v podstatě to samé. Zrušit Net, vypnout proud a stará dobrá tužka, která snese všechno.
+9
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 9. 2018 13:01 | deprese

Žádné kontroly ani pokuty, to by bylo hloupé. Jednoduše se zvýší daně.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 9. 2018 9:59 | HonzaV

Ve vší úctě a s plnou soustrastí, tohle ještě nic není. Počkejte až se zvrátí ekonomický cyklus a všichni ti státní úředníci, které "tolik potřebujeme", nebudou mít skrze snížený výběr daní co žrát. To teprve bude pokut! To bude kontrol! To bude článků v novinách o tom, jak udatná finanční správa odhaluje temný rejdy! Že se jedná o porážení dojných krav, mletí osiva na chleba a co já vím jak tomu ještě říkat, to nikoho nebude zajímat - podstatné bude okamžité cashflow firmy -> stát.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

12. 9. 2018 8:14 | Michal

Babiš musí pryč a pak to pomalu přejde..musíme všichni k volbam
+7
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/2

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jan Mládek

politik

Luděk Sekyra

podnikatel, Sekyra Group

Jan Mládek
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Luděk Sekyra
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services