Mateřská 2018. Mateřská dovolená a kalkulačka peněžité pomoci v mateřství

Kolik dělá mateřská v roce 2018? Poradí naše kalkulačka. Kromě toho víme, kdo přesně má na mateřskou nárok a jaké podmínky je potřeba splnit.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 11. 2018 14:35, Klára

Dobrý den,
jsem ve druhém ročníku na VŠ, je mi pod 26 let, a pracuji zatím jen na DPP. Partner pracuje 5 let u jednoho zaměstnavatele. Rádi bychom v nejbližších 2 letech měli miminko. Chtěla bych se zeptat, co je finančně nejvýhodnější - pokud by si partner vzal "mateřskou" a sel na dohodu ci jiny pracovni pomer k jinemu zaměstnavateli v jiném oboru a já zůstala doma s dítětem při studiu, nebo pokud bych si já vzala rodičovskou, případně dá se to nějak zkombinovat? Děkuji za odpověď.

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 17 komentářů)

15. 3. 2019 20:31 | Gabriel Pleska

Hned první článek v téhle sekci: https://www.penize.cz/rodicovstvi — mějte se pěkně.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 3. 2019 19:28 | Lenka

Přehledně napsané, ale chybí mi informace kdy a kde o mateřskou a rodičovskou žádat.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 3. 2019 16:26 | Zuzana

Dobrý den, Momentálně čekám druhé dítě. Po první mateřské jsem u svého zaměstnavatele dělala na 1/4 úvazek a po roce jsem odešla na kompletní rodičovskou. Po dobu rodičovské mi však zaměstnavatel eviduje dále ctvrtinovy úvazek. Před nástupem na druhou mateřskou budu vybírat starou dovolenou a měl by se mi tedy úvazek změnit zpět na 1.0. Můj dotaz je, z čeho se mi bude druhá mateřská počítat. První mateřskou jsem nastupovala na podzim 2016. Děkuji za radu
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2018 14:35 | Klára

Dobrý den, jsem ve druhém ročníku na VŠ, je mi pod 26 let, a pracuji zatím jen na DPP. Partner pracuje 5 let u jednoho zaměstnavatele. Rádi bychom v nejbližších 2 letech měli miminko. Chtěla bych se zeptat, co je finančně nejvýhodnější - pokud by si partner vzal "mateřskou" a sel na dohodu ci jiny pracovni pomer k jinemu zaměstnavateli v jiném oboru a já zůstala doma s dítětem při studiu, nebo pokud bych si já vzala rodičovskou, případně dá se to nějak zkombinovat? Děkuji za odpověď.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 11. 2018 12:43 | Lili

Dobry den,chtela sem se zeptat jestli mam narok na materskou,kdyz za posledni dva roky splnjuji 270 dni ,ale za posledni rok 180 ne?Chtela bych videt jestli my vznika narok. Dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 10. 2018 21:13 | Viki

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda mám nárok na PPM když jsem v červnu ukončila pracovní poměr v Anglii kde jsem měla vice jak 3 roky stálou práci a vrátila se v červenci zpět do ČR . A teď od konce srpna jsem těhotná a nepobiram žádnou podporu jsem vedena na pracovním úřadě a práci jsem musela z důvodu těhotenství zrušit jelikož by me nepřijali momentálně. Dekuju
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 9. 2018 0:00 | Marie

Dobry den chtela jsem se zeptat jestly mam narok na materkou 24.12 2017 se mi narodila holčka unoru jsem vicestovala do anglie a jsem tu 8mesicu 20 brezna mi byla zastavena v anglii nic nepobyram a nevidaj mi tu folmurař ze jsem tu nic nepobirala a vracim se domu mam narok na materkou po zadu dekuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2018 23:55 | Marie

Dobry den chtela jsem se zeptat jestly mam narok na materkou 24.12 2017 se mi narodila bolcicka unoru jsem vicestovala do anglie a jsem tu 8mesicu 20 brezna mi byla zastaven v anglii nic nepobyram a nevodaj mi tu folmurař ze jsem tu nic nwpobirala a vracim se domu mam narok na materkou po zadu dekuji
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 7. 2018 23:22 | Bára

Dobrý den a nárok na mateřskou mám i pokud jsem v době zaměstnání na rizikovem započítává se mi to do těch 270 dnů ? Děkuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 6. 2018 3:34 | Nikol Húdková

Dobrý den chtěla bych se zeptat co poradit!!! s bývalým přítelem který dělal ve skotsku se nám narodil syn já byla v cesku jak jsem vyřizovala rodičovské dávky a řekla že tatínek je pracovně v UK (Skotsko) dala mi nějaké papíry ať tatínek to nechá potvrdit ve Skotsku jenže tatínek od nás odešel a tudíž už mi vyplnene a dané papíry nedodal a jelikož už tam nepracuje a papíry o příjmu atd... Mi nechce do teď dodat (už 3roky) a ani nedodá. Jak mám tedy dořešit rodičovský prispevek ? Vyplatí mi ho celi ? A je na to nějaká lhůta Prosím poraďte jsem v koncích předem moc děkuji Hudkova
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 6. 2018 19:44 | Marie

Dobry den, mam od 1.8 nastupovat na materskou, ale uz jsem od 4.6 na nescopence pro rizikove tehotenstvi...jeste jsem byla mesic marodila v lednu...jak se mi tyto mesice budou pocitat do vysi materske?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

20. 5. 2018 22:07 | Babeta

Dobry den, poslednich 6let jsem pracovala v Italii.Nyni jsem od brezna zamestnana v CR. Ktere potrebne dokumenty musím doložit pro přiznání mateřské??Dekuji za odpoved
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 5. 2018 21:05 | Aneta

Dobrý den, nárok máte na celou dovolenou a zaměstnavatel by Vám zbývající dovolenou, kterou si nevyberete měl proplatit po ukončení zaměstnání. A ještě máte nárok i na část dovolené v tom roce 2019.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

28. 3. 2018 21:37 | terezafik

Dobrý den, můj dotaz se spíše týká nároku na dovolenou při odchodu na mateřskou. Mám smlouvu na dobu určitou a navíc pod pracovní agenturou ( nevím jestli agentury nemají ještě nějaké zvláštní podmínky i v tomto případe, protože např. při prodlužování prac. poměru pro ně neplatí 3x a dost, tudíž mohou např. po roce prodlužovat smlouvu donekonečna). Smlouvu mám až do konce února 2019, na mateřskou chci nastoupit od srpna 2018, jak je to s nárokem na dovolenou - mám nárok na všechny dny dovolené za rok 2018? Nebo pouze za měsíce leden-červenec? Mockrát děkuji za Vaši reakci
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 2. 2018 20:34 | Klára

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jsem po druhé těhotná a nastoupila jsem na mateřskou 19.Ledna nevím dny posílají peníze
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 2. 2018 22:46 | Petra

Dobrý den, Měla bych nárok na mateřskou,když jsem student a zaroven jsem pred rokem a pul pracovala na hlavni pracovni pomer (cca 3 roky),ale nyni pracuji na DPČ do 10tis?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 1. 2018 12:27 | lenka

Jak mám viplnit žádost na materkou napiste
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Michael Tretter

podnikatel, Tretter’s Bar

Karel Svoboda

ekonom, prezident APS ČR

Michael Tretter
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Karel Svoboda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services