Operátorův smutek: Rychlejší přenos čísla, jednodušší odstoupení od smlouvy

Prezident podepsal novelu zákona o elektronických komunikacích. Ta má mimo jiné přinést vyšší ochranu pro zákazníky tuzemských operátorů a posílení jejich práv. Ulehčí výpověď smlouvy i přenesení mobilního čísla.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

3. 8. 2017 7:44, Luboš Perna

Myslím, že do této diskuze by se měli přihlašovat jen ti, co jim operátor podobnou "kulišárnu" neprovedl - pak by ale asi nikdo nediskutoval, tedy ani já, protože jsem byl zaskočen jednáním operátora vícekrát. Naposledy mi O2 tvrdilo, že "chat" je nahráván, což je sice asi pravda jen u jejich nabídek, aby měli možnost nás při souhlasu automaticky smluvně zavázat, pokud ale v chatu máte něco ve váš prospěch, tak celý chat zapřou - na začátku diskuze se pro jistotu zeptají, zda jste si chat nahráli...

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

16. 9. 2019 12:16 | Veronika

Dobry den . Necely pul rok jsem u o2, kde mi naslibovali jejich vyhodne tarify , jako prvni pojisteni na tri mesice di zahranici zdarma , ktere jiz po pvnim mesici bylo fakturovano , jejich o 2 televizi kterou mi jen uctuji , jelikoz me nejsou schopni i pres 1000 opakovanych slibu zaslat prihlasovaci udaje ..od smlouvy pry odstoupit nemohu, i kdyz jejich vsechny sluzby byli vnucene a lhali o cene. Meli mi snizit fakturu , zase po me chteji 3700. na koho se mohu obratit???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 9. 2017 22:28 | Eva Holubova

prosím od kdy tato ustanovení jsou v platnosti? Dnes jsem chtěla zrušit smlouvu u O2 a bylo mi řečeno, že to nelze, jelikož mě automaticky prosloužili smlouvu, která mi končila koncem srpna a jen bych musela zaplatit částku 1.750,00, abych mohla přejít k jinému operátorovy. Můžete mi prosím odpovědět? Děkuji holdarekova.evik@seznam.cz
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 8. 2017 15:46 | Nox

No praveze to bude zase pokracovat dal a dal. Daleko zajimavejsi by bylo prikazat operatorum, ze mohou uctovat pouze skutecne odebrane sluzby. Cili zadne balicky, tarify a pochybne smlouvy, ale realne provolane sekundy, odeslane sms a stazene KB. Jenze to by asi uz nemohli podnikat.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

3. 8. 2017 10:16 | tiffany

Zaplaťbůh a díky osvíceným zákonodárcům... ten úžasný byznys, téměř neprůhledný pro občana, umožňující bezpočet rejdů, dostal slušnější pravidla. Ale pozor, hra nekončí, oni si zase něco vymyslí, takže pozornost by neměla polevit.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 8. 2017 9:04 | Pedro

Oni teď hlavně vydělávají na předčasném ukončením smlouvy, kde vám napočítají plnou palbu za každý nedotažený měsíc.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 8. 2017 7:44 | Luboš Perna

Myslím, že do této diskuze by se měli přihlašovat jen ti, co jim operátor podobnou "kulišárnu" neprovedl - pak by ale asi nikdo nediskutoval, tedy ani já, protože jsem byl zaskočen jednáním operátora vícekrát. Naposledy mi O2 tvrdilo, že "chat" je nahráván, což je sice asi pravda jen u jejich nabídek, aby měli možnost nás při souhlasu automaticky smluvně zavázat, pokud ale v chatu máte něco ve váš prospěch, tak celý chat zapřou - na začátku diskuze se pro jistotu zeptají, zda jste si chat nahráli...
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 8. 2017 6:25 | Vladimír Debnár

Koknečně jsem doma ,taky byl na mě udělán podvod ze strany operátora tím že jsem nebyl informování včas o odstoupení od smlouvy. A ještě mě v podstatě byl proti mé vůli navýšen tarif. Je správné že konečně přichází ta novela zákona proti těmto podvodníkům. Děkuji za informaci Debnár Vladimír.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

l / 100km
l / 100km
Kč / l
Kč / l
km

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Jančík

politik a podnikatel

Michal Mejstřík

ekonom

Milan Jančík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Michal Mejstřík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services