Očima expertů: Vážně musíme na důchod makat 35 roků?

Ondřej Tůma | 9. 6. 2017

Kdo chce do penze, musí mít jednak věk, jednak odpracovaná léta. Pětatřicet let. Je tahle podmínka nutná? A co s lidmi, kteří mají problém ji splnit? Proč by se vlastně nedalo do penze jít po čtyřiatřiceti nebo po dvacíti letech, jen s patřičně nižším důchodem?

Diskuze

10. 6. 2017  |  08:58  |  Jiří Vlach

Stát naložil na bedra našich žen víc nežli mužům i přesto že nám porodily děti ,příklad já jdu do důchodu 63 a 10 měs a moje žena 60 a 4 měs i přesto že máme tři děti. Měli by se naši politici stydět nebo by měly ženy na ně vzít vidle.

+77
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 18 komentářů

11. 6. 2017  |  15:29  |  Jára Cimrman

Já mám od 18-ti odmakáno už 39 let. Už toho mám dost a rád bych si už užil zasloužený odpočinek. Kdybych dostal polovinu toho, co ze mě stát vytahal na pojištění, do smrti bych nepotřeboval ani důchod, ani žádné sociální dávky. Díky našim vysokoškolsky vzdělaným sociopatům v politice musím pracovat a platit ještě 7 let. Práci bych rád přenechal některému mladšímu zoufalci na podpoře. Stejně už sotva stíhám a s přibývajícím věkem se to asi sotva zlepší.
+28
Líbí
Nelíbí
Reagovat

15. 6. 2017  |  18:59  |  Ivan

Systém sociálního pojištění neuvažuje vůbec pojištěnce, kteří mají 40 let pojištění a nesplňují věk pro řádný důchod. Přitom se ocitli bez práce a nikdo je v jejich věku nezaměstná. Tyto případy naše "vrchnost" neřeší.
+9
Líbí
Nelíbí
Reagovat

15. 6. 2017  |  19:21  |  Tarzan

mafie !
+2
Líbí
Nelíbí
Reagovat

20. 6. 2017  |  19:24  |  Astheart

No nevím... Já mám nárok na důchod od dubna letošního roku a neposlalo mi nic, ani před dvěma lety, ani teď...
+1
Líbí
Nelíbí
Reagovat

28. 6. 2017  |  16:47  |  corrona

A co naši Romští spoluobčané ? Většina z nich nepracovala nikdy a přesto berou důchod celkem vysoký. Jak je to možné ? Není to náhodou diskriminace bílé menšiny ?
+21
Líbí
Nelíbí
Reagovat

24. 7. 2017  |  19:51  |  Martina

Vy všichni kteří nemakáte ve fabrikach na směny by jste si to měli zkusit aby jste věděli co je práce. To nemůže člověk vydržet takhle dělat nejméně do 65 !!!!!!A kdo člověka zaměstná v tomhle vysokém věku? ????Staří lidé budou makat a pro mladé nebudou dělat. Radši budou na podpoře. Je to hnus.Všechno se rozkradlo.
+4
Líbí
Nelíbí
Reagovat

25. 7. 2017  |  06:06  |  Tarzan

Přesně , je to moderní otroctví !
+3
Líbí
Nelíbí
Reagovat

17. 8. 2017  |  12:33  |  Natálie

Já mám odpracováno přes 40 let. Pracuji od svých 15ti let. Mám namakáno daleko víc, než ti, co ty paskvily vytváří. Letos jsem si mohla užívat důchodu, ale díky zákonodárcům, mám makat ještě dalších asi 8 let.Jelikož nejsem vyučená,zůstavala na mě práce rozhodně těžší, než jí mají naši hlavouni. Jak je možné, že člověk, který fyzicky(mnohdy velmi těžce ) pracuje, musí odpracovat tolik co člověk kancelářský. Já si od mašiny nemůžu dovolit kdykoli si dojít na záchod, dát si kávičku, nebo si jen tak odskočit k lékaři.Říká se, že nikdo není nenahraditelný...ale zažili jste v kanceláři, když jste chtěli 1 den dovolené: "neexistuje, nemáme tam koho dát". Přecházíte chřipku, nechcete "zradit" kolektiv, ale kolegové nadávají, že je nakazíte. Žádáte o dva dny dovolené na vyležení. Neexistuje. Tak z nouze jdete marodit a tím se stáváte vyvrhelem.Aby jste dokázali, že nejste tak líní, chodíte na neustálé přesčasy, až se hory zelenají.Že už ani nemůžete, radši nikomu nic neříkáte. Jenže ostatní to vidí...a...žalují. Koho zajímá, že vám táhne na šedesátku a ostatním na třicet? Normy předimenzované, neskutečné.Plat krácen za každou chybičku. A aby jste se opravdu cítili provinile, pro jistotu peníze strhnou i všem okolo. Co na tom, že druzí dřou i místo pauzy, ale ve finále jsou okradeni i o poctivě vydělané peníze. Říkám ukradeny, protože to tak je. Nějaké příplatky a bodovací systém je nastaven tak, že ho někdy i omylem splníte. A laťka je stále zvyšována.Nejen že je silně nespravedlivé, že fyzicky pracující mají stejný odchod, ale další nespravedlivá věc je ta, že se vám přesčasy nepřičítají k důchodu.To bych si už dávno zaslouženě "válela šunky" a říkala si, že už byl nejvyšší čas.Jenže já mám ještě tolik let do důchodu a nevím, jestli tam dolezu.(což je asi záměr, že)Přecházením různých nemocí a vyhovování požadavkům zaměstnavatelů jsem si vysloužila chatrný zdravotní stav.Po několika operacích, zdraví stále neuspokojivé a to nemluvím co se mi ještě vyvrbilo po nesčetných antibiotikách. Stručně řečeno mými slovy- jsem na odpis. Ale "trochu" se změnili i v lékařství normy, takže zas "makám" v plné polní.Děkuji pojišťovnám, které se starají, aby nepřeplatily na moje zdraví a včas upozorní lékaře,že mám zas táhnout do práce. Zároveň děkuji všem zákonodárcům, že jim mohu platit za paskvily, které z jejich dílny vycházejí. To že nejsou skoro v žádném případě schopni zvládnout svou funkci a ani se nestydí, není moje věc. Já totiž musím jen makat, držet pusu a platit jak mourovatá. Víc se po mě nežádá. Snad jen, abych si z toho mála co mi zbývá, spořila k důchodu. Ze všech stran natahují ruce a jen platit! Politici, vy jste spadli z jahody naznak a následky jsou vidět na každém kroku. To už skoro není k žití. Ráda bych vám tu ještě zahromovala něco jako " hyn sa hukáže" nebo "dočkej času", ale nemám čas, jdu makat. Aby jste si mohli hladit bříška a svoje ego. Jo...ještě si odplivnu!
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat
2/2

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK