Dohoda o provedení práce a dohoda o pracovní činnosti 2017: Přehled a kalkulačka odvodů

Petra Dlouhá | 25. 1. 2017

Za jakých podmínek můžete v roce 2017 pracovat na dohodu o provedení práce a dohodu o pracovní činnosti? Jak budete příjem danit, kolik zaplatíte na zdravotním a sociálním pojištění? Máme pro vás kalkulačku aktualizovanou pro letošní rok a přehled všeho důležitého.

Diskuze

27. 2. 2017  |  21:37  |  Jiří

Pane Marku, asi jste to nepochopil. Tak ještě jednou pro vás. Zaměstnanec dostane minimální mzdu a z té odvede soc. a zdr. pojištění a k tomu dostane zaměstnanec např. 3 000,- Kč vedených jako DPP a z těchto peněz odvede jen daň a zaměstnavatel ušetří za odvody na soc. a zdr. pojištění právě za ty 3 000,- Kč ze kterých by to musel odvést, kdyby to např. byly prémie (ve skutečnosti to tak je, jsou to prémie) a přitom zaměstnanec nedělá nic jiného navíc jako DPP, jen se to papírově ošetří (smlouva apod.). Tak se to skutečně dělá (vlastní zkušenost), divím se, že se jim to za těch pár ušetřených stovek, vyplatí.

+17
Líbí
Nelíbí
Reagovat

Další příspěvky v diskuzi 34 komentářů

7. 8. 2017  |  17:43  |  abctrutnov

Při zaměstnání na DPČ pod 2499Kč se neplatí ZP ani SP. Musí zaměstnavatel přihlásit zaměstnance na Zdrav.Poj. i OSSZ?
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

9. 8. 2017  |  15:34  |  Andžin

Dobrý den, pracuji pouze na DPČ a udivilo mě, jak účetní vypočítávají odvod ZP. V měsíci, kdy jsem měl hrubou mzdu menší než 11000, tak vypočítali odvod ZP takto: ZP Zl. 9% z výdělku + ZP Zam 4,5% z min. mzdy (11 tis.). To ale dohromady nedavá min. odvod 1485 Kč a žádný dopočet už tam není. Byl jsem na pojišťovně, ale tam mi řekli, že to musím řešit s účetní. Tak jsem telefonoval, ale prý je to takhle správně, odvod může být prý menší než 1485 Kč. Přitom podle zdejší kalkulačky ten dopočet do 1485 Kč tam je. Prosím o objasnění. Děkuji.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

18. 8. 2017  |  11:10  |  Kaya

Dobrý den, není důvod proč by jste se nemohla přihlásit na úřad práce, stejně tam musíte, pokud už nejste student. Já osobně mám dvě DPP a na úřadě registrovaná jsem. Pokud jste uzavřela DPP před 28. červencem, kdy nastaly tyto změny, máte čas do konce října, pak stejně všichni co mají DPP musí povinně přejít na DPČ. Jde o to, že pro lidi je to moc výhodné, nechce se jim pracovat na plný úvazek a z těchto důvodů se DPP ruší.
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat

20. 8. 2017  |  21:00  |  kateřina

dobrý den.mam zamestnance ktery je u nas jednou rocne odměňován jako statutar.ted je nove zaměstnán na DPC na 20 hod měsíčně/ 1000 kc na hod.jak je to ze zdravotní pojistenim.je prihlasen celoročně s tim ze jen v prosinci ma vymerovaci zaklad= odmenu.musim ho jeste znovu přihlásit.? nebo je pod jednim rodnym cislem? a muze mu byt proplaceno stravne a destovne?
  0
Líbí
Nelíbí
Reagovat
4/4

Vložit komentář

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.

OK