Kam uložit sto tisíc?

Vzhledem k úrokovým sazbám a inflaci je skoro jedno, jestli je dáte do banky nebo necháte v kredenci. I když na termínovaném vkladu je šance aspoň na minimální zhodnocení. Kdo četl naše srovnání, ví, kde mají nejvyšší úrok. Ostatní si můžou tipnout nebo zalistovat články, které na Peníze.cz vyšly tenhle týden. Jsou v nich odpovědi nejen na tuhle ale i další kvízové otázky.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

21. 1. 2017 10:20, Karolina

jak to , že není stanoven věk odchodu do důchodu, je stanoven zatím na 65 let s tím, že se hranice může zvyšovat v závislosti na vývoji v ČR nebo se pletu?

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 14 komentářů)

4. 9. 2017 19:35 | Martinnnn

Tak to jste asi trochu mimo ne,uz par let jde dolar jenom dolu a i kdyby nad 25 ,- uz nepujde....
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

27. 1. 2017 10:26 | Pavel

Martine a kolik dávají úroky na dolar?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 1. 2017 20:19 | Martin

Projděte si spořící účty a termínované vklady u nově transformované banky Creditas. Kromě družstevních záložen nemá v souč. době mezi bankami na českém trhu konkurenci. Je otázkou, jak dlouho jí to vydrží. Úroky u termínovaných vkladů však garantují po celou délku fixace, tj. nejdéle 10 let při úrok. sazbě 2,5% neomezeně bez pásmového úročení.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2017 19:21

Pepe musíme zvednout průměrný plat z cca 30 na 50 tisíc, a pak budou i slusne důchody!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 1. 2017 17:40 | josef

Bismarckuv system mel 70 let a to se tehdy lide dozivali mnohem nizsiho veku nez ted. Spravny postup by mel byt totiz tento (bohuzel ho v CR malokdo praktikuje): Nasetrit si dostatecne financni prostredky tak, aby mohl clovek prestat pracovat, az on bude chtit. Pak zit z techto penez a nepracovat (samozrejme za predpokladu, ze mate odpracovane roky, coz dnes date v mnohem mladsim veku, nez je duchodovy vek). A az pozdeji zit ze statniho duchodu. Kdyby se toto ujalo, mohl by byt statni duchod teba od tech 70 let a tim padem by byl dostatecne vysoky, aby clovek v penzi nezivoril.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 1. 2017 11:48 | Pavel

Já bych s c.akciemi ještě počkal, az po březnovém zvyšeni úrokových sazeb v Usa dojde krátkodobe--k propadu akcií po celem světe, a pak podle c.inflace se uvidí, kam investovat dal.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2017 22:09 | Jarouš

Zkusil bych P2P pujcky idealne se sekundarnim trhem,anebo bez,ale pujcovat jen na max 24 mesicu.No a pak si vsadit na dolar a koupit ETF fond zamereny na index S&P 500.A k tomu nejake CZ dividendove akcie - Moneta,KB,O2,Phillip Morris.A kdyby vam zbylo 100 tisic,tak si kupte 4 bitcoiny (ale to uz je cira spekulace :)
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 1. 2017 21:54 | Tomáš

Já mám na účtu 500 000kc a vůbec nevím kam je dát aby se mi to aspoň trošku zhodnotilo protože ještě dva roky na ně nesáhnu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2017 11:38 | Jarouš

neumím ohodnotit Váš tip na kurz dolaru v příštím roce, doufám že Vám to vyjde. Doporučil bych pro směnu používat devizovou společnost. Já mám účet u RoklenFX, bez poplatků, nižší spread (za 100 tisíc Kč dostanete u devizovky o cca $80 více než u ČSOB).
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 1. 2017 9:30 | Gabriel Pleska

Já to upřesním. Vláda se shodla. Ale vláda o tom nerozhoduje :)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

22. 1. 2017 9:01 | Pavel

Já jsem si založil v ČSOB dolarove konto s jednodenní výpovědní lhůtou a neplatim žádné poplatky. Kurz dolaru očekávám za rok 33 kc, takže nejlepší je vložit 100 tisíc kc do dolarů.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 1. 2017 8:38 | Gustavo Woltmann

i těch 65 let je celkem nesmyslná podle mě hranice
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

21. 1. 2017 10:44 | Mirek

To je právě to kouzlo neustálého "omílání " určitého tématu v médiích a pak už člověk fakt neví co je a co není pravda ...
Ale k věci : vláda se nakonec na těch navrhovaných maximálně 65 letech neshodla , že prý než to začne platit , tak bude ještě kdovíkolik vlád a tak proč se tím zabývat.
Ale přece jen jedna dobrá zpráva. Letos budou volby a tak se možná dočkáme i návrhů "ještě lepších " než těch 65 let :o)
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

21. 1. 2017 10:20 | Karolina

jak to , že není stanoven věk odchodu do důchodu, je stanoven zatím na 65 let s tím, že se hranice může zvyšovat v závislosti na vývoji v ČR nebo se pletu?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Kolik musíte spořit na?

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Kasa

podnikatel a investor, Ticketon.cz

Michal Mejstřík

ekonom

Martin Kasa
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Michal Mejstřík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services