Maximální výnosy ze stavebního spoření. Hlídejte termíny

Ondřej Tůma | rubrika: Jak na to | 29. 11. 2016 | 15 komentářů
Jak si zajistit maximální státní podporu stavebního spoření? Do kdy je možné poslat peníze a do kdy založit smlouvu? A které stavební spořitelny umožňují uzavřít stavební spoření kompletně online?

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 12. 2016 23:08, Jan

A co je podle vás výhodnější? Na trhu není výhodnější konzervativní (bez rizika) zhodnocení financí.

Zobrazit celé vlákno

+3
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 15 komentářů)

12. 5. 2017 0:58 | Michal

To sice ano, ale zapominate, ze je statni podpora fixovana na 6let a tedy onech 7,5% zhodnoceni bude fakticky rocne jen 6-odmocnina z 1,075 - 1 ~ 1,2%. Tedy i mizerny terminovany ucet s urocenim alespon 1,5% pro 6*20400 bude stale vyhodnejsi (stavebni sporeni je defakto jisty typ terminovaneho uctu, kdy si na penize podobu 6let take nemuzete sahnout). V tomhle smeru je to opravdu nevyhodne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 3. 2017 13:46 | Daniel

...mně to vychází s příspěvkem od státu a ročním vkladem 20400,- na více než 3% !!! Cílová částka 125.000,-, 1% poplatek za zřízení, úrok 0,5% s 15% daní, poplatek roční 330,-.
Tak pokud to dobře počítám tak nějakých 7,5% zhodnocení.
Kde Vám tohle jinde dají a především s nulovým rizikem?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 3. 2017 13:33 | Daniel

ten váš odkaz nefunguje
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

14. 3. 2017 13:28 | Daniel

mně to vychází s příspěvkem od státu a ročním vkladu 20400,- na více než 3%
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 12. 2016 23:08 | Jan

A co je podle vás výhodnější? Na trhu není výhodnější konzervativní (bez rizika) zhodnocení financí.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2016 19:09

No jo. Ale my nevíme, jestli na starém SS byla ještě státní podpora, nebo už ne.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2016 18:33 | Mirek

Tak to teda nevím jestli ministerstvo financí vyplatí 2x příspěvek na jedno rodné číslo ve stejném roce. Řekl bych, že ne.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2016 17:12

nebo můžete zkusit tady: http://finparada.cz/Sporeni-Kalkulacka-Stavebniho-Sporeni.aspx
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2016 15:47 | Šárka

zde je to dobře zobrazené kolik můžete vydělat: http://www.stavebky.cz/stavebni-sporeni-sporici-tarify/
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2016 14:45

Ale zkuste mi ukázat produkt, kde člověk bude mít tu jistotu, že každý rok zhodnotí vklady o 2 až 3 procenta. Stavebko je konzervativní základ. K tomu jsou ale určitě dobré i nějaké investice. Pokud má teda člověk z čeho investovat...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2016 14:31 | Šárka

To vychází 3% ročně a zmrazené peníze na 6 let. Opravdu nevýhodné.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 11. 2016 13:16 | Mirek

Píšete banka , ale myslíte zřejmě která stavební spořitelna ...
To se průběžně mění . Těch stavebních spořitelen je jen pár a tak se podívejte na jejich stránky jestli zrovna neprobíhá nějaká akce "bez poplatku za sjednání "
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2016 9:00 | Jiří

Chtel bych se zeptat jaka banka vraci celych 100% srizovacího poplatku? Chtel bych si zalozit stavebko ale jak koukam pri sjednaní on line vraci jen 50 % Ma v tom nekdo prehled? dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 11. 2016 8:30 | Aleš

Ano, počítají. Vložila jste je v roce 2016. Ideální by bylo, aby tato částka byla alespoň 20 000. Zbytek peněz nad tuto částku se Vám převádí jako vklad následujícího roku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

29. 11. 2016 8:22 | Marie Černínová

Teď mě napadlo: když jsem ukončila smlouvu na jaře tohoto roku, abych si mohla naspořené peníze vybrat, a rovnou založila novou smlouvu, přičemž na nový účet se mi zbývající část peněz (těch, co jsem nevybrala) převedla z původního spoření, počítají se tyto také do základu pro výpočet výše státní podpory pro tento rok?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Kolik musíte spořit na?

let
%

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Martin Kasa

podnikatel a investor, Ticketon.cz

Vladimír Pikora

ekonom

Martin Kasa
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů
×
Vladimír Pikora
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services