Kalkulačka náhrady mzdy za dovolenou. Nepracovat se někdy vyplatí!

Petra Dlouhá | rubrika: Když se řekne | 17. 9. 2014 | 7 komentářů
Před dvěma dny jste na Peníze.cz četli článek o pravidlech čerpání dovolené. Dnes se podíváme se na to, kolik dostanete za dovolenou zaplaceno. Věděli jste, že za měsíc, ve kterém jste čerpali dovolenou, můžete dostat víc peněz, než kdybyste chodili do práce? Jako bonus nabízíme kalkulačku, která náhradu mzdy za dovolenou vypočte za vás.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 5. 2015 8:30, Markéta

dobrý den mám dotaz ohledně výše mzdy za čerpání dovolené. od 28.3. 2014 jsem nastoupila na neschopenku která mi končila 17.10.2014 po které jsem nastoupila na mateřskou dovolenou ta mi skončila 26.4.2015. na formulářích co mi vyplnila účetní na přídavky na děti a porodné mi vyplanila částku hrubé mzdy 10250 kč. chtěla jsem se zeptat na kolik dní dovolené jsem měla nárok za minulý rok kolik dní za tento rok a plus mínus částku za celkový počet dní na které mám nárok. o dovolenou jsem si zažádala včas s pomocí poradkyně na úřadu práce. děkuji Samková

+6
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

11. 4. 2019 19:59 | Micova

Dobrý den odpracovala jsem 2 měsíce únor a březen 2019 kompletně Po ukončení pracovního poměru mě bylo sděleno že nárok za únor na dovolenou nevzniká protite únor měl pouze 20 práci. Dnů?????
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 4. 2017 12:56 | Petra

Dobry den,pokazde kdyz si vybiram dovolenou,tak mi zamestnavatel na vyplatni pasce jako mesicni mzdu napise mensi castku nez mam obvykle. Z meho hlediska pri jeho pocitani me pak okrade cca o 2000 ,- je to tak ci se mylim a muze to takhle delat?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 11. 2016 13:21 | Eva

V případě nevybrání ŘD mám nárok na její proplacení aniž by mi to v dalším měsíci zaměstnavatel strhl zase z platu? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 8. 2015 18:14 | michaela

dobry den jsem zamestana jako uklízečka na 4 hodiny denně.vloni jsem v cervenci nastoupila na nemocenskou ohledne tehotenstvi.14,1,2015se narodil syn.v praci mi rekly ze mam 14dni dovlene a mam napsat prohlaseni ohledne proplaceni.pracoval sem 4hodiny denne za 65korun na hodinu.jak mam napsat prohlaseni dekuji.ten sem na materske
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 6. 2015 9:11 | Roman

Dobrý den,
můj zaměstnavatel nevypočítává náhradu mzdy z předešlého čtvrtletí, ale z předešlého půl roku (vždy k 1. lednu a 1. červenci). Je tohle možné, aby to měl každý zaměstnavatel podle sebe, nebo opravdu musí za každé čtvrtletí?
Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 5. 2015 8:30 | Markéta

dobrý den mám dotaz ohledně výše mzdy za čerpání dovolené. od 28.3. 2014 jsem nastoupila na neschopenku která mi končila 17.10.2014 po které jsem nastoupila na mateřskou dovolenou ta mi skončila 26.4.2015. na formulářích co mi vyplnila účetní na přídavky na děti a porodné mi vyplanila částku hrubé mzdy 10250 kč. chtěla jsem se zeptat na kolik dní dovolené jsem měla nárok za minulý rok kolik dní za tento rok a plus mínus částku za celkový počet dní na které mám nárok. o dovolenou jsem si zažádala včas s pomocí poradkyně na úřadu práce. děkuji Samková
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

25. 2. 2015 13:12 | Vít Almer

S výpočtem náhrady mzdy za dovolenou to není tak úplně jednoduché jak uvádíte. Započítává se výdělek z předešlého čtvrtletí za odpracovanou dobu včetně příplatků (ale bez náhrad, ne tedy celková hrubá mzda), ten se dělí počtem odpracovaných hodin v předešlém čtvrtletí a připočte se poměrná část za roční odměny, a to tak, že částka odpovídající 3 měsícům se dělí fondem pracovní doby ve čtvrtletí. Zjednodušeně - závisí dost také na tom, kolik máte za předchozí čtvrtletí proplacené dovolené a nemocenské, protože tyto náhrady se do výpočtu náhrady mzdy za dovolenou nezapočítávají. Stejně jako třeba zaměstnanecké benefity, které máte jinak taky započítány v hrubé mzdě. Poopravte si kalkulačku.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet čisté mzdy 2024

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Milan Jančík

politik a podnikatel

František Janeček

producent a podnikatel

Milan Jančík
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
František Janeček
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services