David Ondráčka: Kdo nemá „protikorupční aktivitu“, jako by nebyl

Ondřej Tůma | rubrika: Rozhovor | 3. 12. 2011 | 4 komentáře
V exkluzivním rozhovoru s šéfem české pobočky Transparency International se dozvíte, kvůli čemu u nás pracují kontrolní orgány špatně, jak probíhala spolupráce s Radkem Johnem a proč by lidé jako Aleš Řebíček či Pavel Drobil neměli zůstávat v klidu.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Další příspěvky v diskuzi (celkem 4 komentářů)

6. 12. 2011 12:53 | Pavel

Špatně jste mě pochopil. Já nechci víc soukromých firem ve veřejných službách, já chci méně veřejných služeb (a i dalšího zasahování státu do života lidí mimo nezbytné minimum, tedy vnější obranu a vymáhání práva).
A ten váš příklad je toho přesnou ilustrací. Stát se s... do věcí, které by měly patřit do soukromého sektoru (svoz odpadu) a přitom nezvládá svou nejzákladnější funkci, zajištění a vymáhání práva (vaše stížnosti na firmy co něco zmrví a zruší se).
Nicméně nejsem si jistý, jestli jako úředník toto dokážete (či chcete) pochopit. Přišel byste o živobytí, že.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 12. 2011 21:43 | KarelT

Naopak si myslím že by bylo lépe, kdyby se do veřejných služeb cpalo mnohem míň soukromých firem. Proto je tam korupce, už ze samotného principu že se na tom dá vydělávat. Typický příklad, dříve údržbu zeleně dělaly městské technické služby, nyní soukromé firmy. Stejně tak svoz odpadů, atd. Co myslíte že bylo levnější ? Dělal jsem na úřadě a nepřeju vám vědět kolik stálo posekání parku nebo prořezání pár stromů od soukromé firmy. Kolik stojí soukromá skládka, hotový zlatý důl. Vtip je i v tom, že nyní by se na to dali poslat nezaměstnaní, ale na tom už by nikdo nemohl vydělat. Proto by se měl co nejvíce oddělit veřejný a soukromý sektor, zakázat deficitní rozpočty, koneckonců by pak nemuselo být ani tolik kontrolorů, že. Takhle za spoustu věcí nenese nikdo odpovědnost, už se několikrát zmrvila městu zakázka a ejhle ona ta firma co to dělala už neexistuje, nebo dělá mrtvého brouka.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

5. 12. 2011 8:03 | Pavel

Bohužel TI pláče na špatném hrobě. Tou prvním a nejdůležitější příčinou korupce, kterou TI nikde nezmiňuje, je velká moc státu. Když stát nebude nikomu zbytečně do života kecat, když nebude zbytečně investovat tam, kde je státní účast zbytečná, nebude důvod korumpovat. Všechna opatření navrhovaná TI vedou jen k vyšší korupci. Například zpřísnění kontrol znamená jen, že je třeba uplatit i toho kontrolora. Zvýšení nezávislosti orgánů povede jen k jejich snadnějšímu uplácení a zhoršení možnosti vyšetření korupce v nich. A tak dále. Někdy mám pocit, že si TI platí korupčníci ze svého, aby měli snadnější život.
-1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 12. 2011 18:27 | leno

Je to smutné, ale je to přesně tak:-( Důležité instituce, které by měly být nezávislé, tu vůbec nefungují. Podléhají politickým tlakům, šéfové úřadů se kamarádíčkují s nejrůznějšíma kriminálníkama v pozadí politických stran. Jak ale z toho ven? Nečeká nás pěkná budoucnost!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Bohuslav Sobotka

politik

Tomáš Karpíšek

restauratér a podnikatel, Ambiente

Bohuslav Sobotka
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Tomáš Karpíšek
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services